Olympicu puhaskasum kuivas veerandi võrra kokku

Enn Tosso 12. mai 2008, 00:00

Investeerimispank LHV ootas Olympic Entertainment Grupi esimese kvartali kasumi languseks 5 protsenti, tuli aga 25% ning puhaskasumi number oli ligi 62 miljonit krooni.

LHV analüütikud ootasid käibe kasvuks 64%, tegelikkuses kasvas käive aga 51% - 695 miljonile kroonile.

"Ootame, et ettevõtte kasumlikkuse langus saavutab oma põhja selle aasta esimeses pooles ning hakkab paranema teisel poolaastal," seisis LHV 6. mail avaldatud analüüsis.

Olympicu teatel olid tulemused firmale ootuspärased, oodatust paremaid numbreid näitasid Poola ja Leedu tütarettevõtted ning tagasihoidlikumaks kujunesid need Lätis.

Ettevõtte juhatuse liige Andri Avila ütles, et esimese kvartali ärikasumile avaldavad mõju uute kasiinode avamise ja renoveerimisega seotud mittekapitaliseeritavad kulutused 19,9 miljoni krooni ulatuses. Teine suurem mõjutaja oli valuutakursi muutumisest tingitud realiseerimata kahjum summas 14,2 miljonit krooni, mis tulenes USA dollari olulisest nõrgenemisest euro suhtes. Samuti mõjutas ettevõtet üldisest majanduskliima jahtumisest tulenev tulude kasvu kiiruse pidurdumine ja surve tegevuskuludele ning uute kasiinode käivitumisperioodide pikenemine.

"Sõltuvalt üldisest majanduskliima arengust ootame marginaalide kasvu mitte enne selle aasta viimast kvartalit," märkis Avila.

Olympic Entertainment Group teatas aprilli lõpus, et avas kasiinod Ukrainas ja Poolas, investeerides nendesse kokku üle 60 miljoni krooni.

Ukraina pealinnas Kiievis tegevust alustanud mänguautomaadikasiino läks maksma üle 15 miljoni krooni.

Poolas pealinnas Varssavis avatud Olympic Casino Metropoli investeeris ettevõte ligi 44 miljonit krooni.

Suurima pettumuse valmistas Läti. Lätis teenitud tegevuskasum kahanes mullu 1. kvartaliga võrreldes 93%, olles 100 000 eurot, kulutused aga kasvasid kiiresti.

Kuigi oleme ettevõtte tulemustega rahul, kaalume langetada 2008. ja 2009. aasta marginaaliootusi.

Kuna börsil on viimastel kvartalitel käitutud liiga emotsionaalselt, on aktsia hind praegu surutud ebaõiglaselt madalaks, mistõttu säilitame soovituse "osta".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing