11. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vadim Polištšuk käib miljoni pärast maksuametiga kohut

"Vadim Polištšuk ja maksuamet käivad kohut ligi miljoni krooni pärast, kohtuasi puudutab 2000.-2002. aasta eest täiendavalt määratud tulumaksu," täpsustas Tallinna haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja aripaev.ee-le.

Polištšukile määrati 2000.-2002. aasta eest täiendavat tulumaksu kokku 954 806 krooni. Reedel toimuma pidanud kohtuistung lükati aga haldusasjas edasi, mistõttu toimub järgmine istung 23.mail.

Oma elustiililt on Polištšuk olnud läbi aegade laia joonega. 90ndate alguses seisis tema garaažis Jaguari sportvariant, 90ndate lõpul aga eksklusiivse lisavarustusega BMW, rääkimata maasturitest. Enamik oste oli ta teinud sularaha eest, nagu ka miljonikroonine annetus Russalka renoveerimiseks ja risti kuldamiseks, on Äripäev varem kirjutanud.

2000. aasta novembris andis politsei teada, et on koostöös maksuametiga alustanud uurimist, kust ikkagi pärineb 7000kroonise kuupalgaga Polištšuki varandus. Toona ei soostutud politsei uurimist kommenteerima.

2002. aasta 11. septembril leiavad ehitusmehed Vadim Polištšuki villast mehe elukaaslase Niina vägivallatunnusteta surnukeha.

Pool aastat hiljem saab samas kuuli õlga keegi Jekaterina. Seejärel võetakse Polištšuk taas vahi alla.

2004. aasta 5. mail tunnistab Tallinna linnakohus Vadim Polištšuki süüdi ärimees Mait Metsmaa mõrva tellimises ja Andrei Dudotškini selle täideviimises.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt