Tõnis Oja • 2. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kalevi aktsionärid pandi kahvlisse

Investeerimisfirma Alta Capitali loobumine Kalevi ja Tere ostust on pannud kahvlisse need Kalevi aktsionärid, kes loobusid ühel või teisel põhjusel sügisel tehtud ülevõtmispakkumisest. Tegemist on taas uue olukorraga, millega paljud tänased aktsionärid pole ilmselt arvestanud.

Praegused Kalevi aktsionärid soetasid või jätsid ülevõtmispakkumise vastu võtmata teadmisega, et Kalev müüb toiduainete tootmisega seotud üksused maha, millest ettevõte saab umbes pool miljardit krooni. Saadud raha pidi investeeritama järele jäävatesse tegevustesse, milleks on meedia ja kinnisvara. Nüüd on aga selgunud, et toiduainetetööstus jääb lühemaks või pikemaks ajaks ikkagi Kalevile ning soovitud rahalaeva niipea ei tule. Tõsi, veidi alla 100 miljoni siiski tuli, aga see on juba ammu ära kulutatud. Kalev ei suutnud eilseks esitada eelmise kvartali majandusaruannet, kuigi viimane tähtaeg oli juba möödunud reedel.

Eile ei sooritatud Kalevi aktsiatega ühtegi tehingut (möödunud nädalal tehti Kalevi aktsiatega tehinguid kahel päeval, üle-eelmisel nädalal ühel). Seega on nendel väikeinvestoritel, kes soovivad aktsiad maha müüa, tekkinud probleem. Pea olematu likviidsuse tõttu ei ole võimalik neist ilma suure hinnalanguseta lahti saada. Kui investor ei taha suurt kaotust, peaks ta positiivse stsenaariumi lootuses aktsiat hoidma. Mulle tundub see olevat utoopiline.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt