Hille Tressum • 12. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Ministeerium: tööandjal vähenevad töösuhte lõpetamise kulud

Aripaev.ee küsimusele, millised on sotsiaalministeeriumi jaoks olulisemad muutused valitsuses eile heaks kiidetud uue tööseaduse eelnõus, vastas sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Janno Järve, et seni kehtinud tööõigusega muutub uue seadus eelnõuga kogu kontseptioon, mis paneb rõhku turvalisele paindlikkusele.

"Töösuhete regulatsioon võimaldab luua töösuhte, mis arvestab parimal viisil nii tööandja kui ka töötaja vajaduste ja huvidega," kommenteeris Järve.

Eelnõu järgi kompenseeritakse esimesel sajal töötuse päeval 70 protsenti töötaja keskmisest palgast, varem kompenseeriti 50 protsenti. Kui töötaja on töötu 101 päeva ja rohkem, kompenseeritakse talle 50% keskmisest palgast. Seni kehtinud tööõigusega kompenseeriti vaid 40%.

Kui eelmise seaduse järgi tuli alla aasta töötanud töötajale töösuhte lõpetamisest ette teatada kaks kuud, siis uus seadus näeb ette vaid 15 kalendripäeva etteteatamist.

Samuti väheneb tööandja makstav koondamishüvitis sõltumata töötaja staažist ühe kuu peale. Ülejäänu kompenseerib töötukassa.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt