Konkurentsiamet jälgib piimatootjaid silma peal

Silvia Kruusmaa 13. august 2008, 00:00

"Konkurentsiamet ei ole praeguseks kujundanud seisukohta piimatootjate koostöökoja küsimuses, ka ei ole meile selle organisatsiooni täpsem sisu ja tegevus päris selged," vastas konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos küsimusele, kuidas konkurentsiamet piimatootjate algavat koostööd piima hinna tõstmiseks käsitleb.

"Samuti ei ole me veel otsustanud, kas ja mis viisil oleks meil põhjust sekkuda. Igal juhul hoiame me olukorral silma peal ja kui tekib selge kahtlus, et piimatootjate tegevus on vastuolus konkurentsiseadusega, siis me ka sekkume," märkis Põldroos.

Esmaspäeval toimus Tartus Eesti Põllumeeste Keskliidu korraldatud piimakonverents, mis otsustas ellu kutsuda piimatootjate koostöökoja, et ise mõjutada oma majanduslikku käekäiku. Koostöökoda ühendab Eesti piimaühistuid ja tootjaid, selle eesmärgiks on ühiselt pakutava toorpiima mahu suurendamine, eksporditegevuse koordineerimine ja piimahinna läbipaistvuse kujundamine. Kaalutakse ka tootjatele kuuluva töötlemisettevõtte ehitamist või ostmist.

Konverentsi ettekannetest selgus, et piima omahind on praegu 5,05 krooni, keskmine kokkuostuhind aga 4,2 krooni, mis piimatootjaid ei rahulda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing