Christel Karits • 21. august 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Keilas alustab täna suve kuumim suhe

"Suvesuhe 2008" on tegijate sõnul Eestis seninägematu vabaõhuetendus väga hea muusika, suursuguse lavakujunduse, videomeenutuste ja pürotehniliste üllatustega.

"Oleme lati seadnud kõrgele ja sellest alla ei liigu," lubab teatri direktor Meelis Pai, kelle sõnul on nende sooviks näidata võimalikult suurele hulgale publikule, milline peaks olema üks suvetuur.

Kuigi reklaam kutsub kontserttuurile, pole tegu pelgalt üksteisele järgnevate muusikaliste etteastetega, vaid läbi komponeeritud looga. Meelis Pai avab, et publiku ees rullub lahti justkui kaks kava, mille ühtseks nimetajaks on siiski nuku- ja noorsooteatri populaarsemad muusikalid.

Kontserdi lavastaja on Andres Dvinjaninov, muusikajuht Kaire Vilgats, kunstnik Kalju Kivi ja videorežissöör Priit Hummel.

Üles astuvad Eesti muusikalilavade suurepärased solistid, näitlejad ja muusikud Liisi Koikson, Hele Kõre, Kristjan Kasearu, Jaagup Kreem, Kaire Vilgats, Taavi Tõnisson, Lauri Liiv, Andres Dvinjaninov, Reet Linna, Tõnu Kilgas ja erikülalisena Jassi Zahharov. Lisaks teeb kaasa ETV telesaates "Laululahing" laineid löönud nuku- ja noorsooteatri segakoor Kaire Vilgatsi juhtimisel, kogu teatri näitetrupp ja ansambel Terminaator laiendatud koosseisus.

Kõlavad kaunimad laulud hittmuusikalidest "Grease", "Romeo & Julia", "Risk" ja "Helisev muusika" ning perelavastustest "Naksitrallid", "Bullerby lapsed" ja "Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused".

Teatri muusikaline juht Kaire Vilgats on iga etteastega veel kord vaeva näinud ja nüüd saab näiteks kuulda laulmas kaht Juliat - Hele Kõret ja Liisi Koiksonit - korraga.

Väike roll pole ka tulevärgil, mis on ekstra muusikasse lavastatud.

Muusikapalade ning vahepauside ajal näeb aga suurelt videoekraanilt katkendeid lavastuste sünnist ning lavatagusest elust, mille on kaheksa aasta jooksul filminud suuresti teatri direktor ise. Režissöörid on parima leidmiseks läbi töötanud kümneid tunde salvestusi ja nüüd saab publik osa näitlejate naljakatest ning vahel ka šokeerivatest juhtumistest ajal, mil kõik oli alles sündimas.

"Kõige huvitavam on ehk lavatagune elu. Hiilgus, mis lavalt paistab, ei ole lava tagusega sageli kooskõlas," ütleb Pai. "Pakend, mis publikuni jõuab, on küll äärmiselt ilus ja atraktiivne, kuid seda ei pruugi toota samaväärses keskkonnas. Etenduse valmimine on meeletu töö. Terminaator on istunud stuudios ei tea kui kaua."

Pai lisab, et tore on ka näha, kuidas inimesed on aastatega muutunud, sest nende teatri koosseis ja põhitegijad on suuresti samad, mis esimese muusikali "Risk" ajal.

Rääkimata ei saa jätta Kalju Kivi loodud kujundusest, mis on suurejooneline ja annab tõelise teatritunde.

Lavale on ehitatud ovaalne peegelsein ning selle keskmes on suur LED-ekraan.

Ansambel on tõstetud lava keskele üles. Esinejad projitseeritakse kaameratega suurele ekraanile ning publikustki saab etenduses osaleja. "Videorežissöörid töötavad täiesti uuel tasemel," lubab Pai.

Kokku on laval 47 artisti, ettevalmistuses osaleb veel sada kaastöötajat. Kasutuses on kolm lava, sest iga etenduse vahel on vaid kolm päeva ja samu lavasid on nii kiiresti raske üles ehitada. Lavastus läks maksma kaks ja pool miljonit krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt