Hipodroom kappab loojangule vastu

Erik Prozes 02. september 2008, 00:00

Harry pole enda sõnul ühtegi sõitu vahele jätnud. Seekord ühele sõidule 4 krooni panustanud mees räägib, et suurim päevavõit oli tal 10 000 krooni. Aga see oli ammu.

"Olin 14-15aastane, kui hakkasin hipodroomil käima," räägib 76aastane Raimond, kes elas 1946. aastal Wismari tänaval, kuhu traavivõistluste kellad kostsid. End eluaegseks kehakultuurlaseks nimetav Raimond on hipodroomi pidev külastaja. "Niisama ka ei käi, teen ühekordseid väikesi panuseid," räägib mees. "Kokkuvõttes niikuinii ei võida." 90ndate algul olid tribüünid rahvast täis, meenutab Raimond, aga mis nüüd enam... sureb välja. Saku kandi uuest hipodroomist on ta kuulnud, aga arvab, et nii kaugel käima ei hakka.

Tiit (60) on vana sõitja ja treener. Kümne aasta eest olnud derbi kassa 18 000 krooni, nüüd tuleb heal juhul 1500 täis. Tiit ei usu, et Sakusse hipodroomi ehitama hakatakse. Sõidab sealt tihtilugu mööda, aga ehitamisest pole jälgegi.

Mängijad oma panustest kõrvalistele meelsasti ei räägi. Raimond arutab kaaslasega võimalikke võitjaid ja läheb siis sissemakset tegema. Kui teda kassa juures rahatähtedega pildistan, läheb vanahärral kops üle maksa ja ta palub, et ma ta nüüd rahule jätaksin. Jooksudele elab Raimond kaasa vaoshoitult. Istub tribüünil samal pingil, kuhu on jalgupidi roninud valjuhäälselt sõidule kaasa elavad vene mehed.

Kisa publiku hõredatest ridadest kisa pole kõrvulukustav, kuid vähesedki suudavad üllatavalt palju. Seni totalisaatorisaalis olnud advokaat Leonid Olovjaniðnikov tuleb publiku sekka, jälgides binokliga heitlust. Venekeelsest kirumisest tummine kisa on haripunktis. Olovjaniðnikov vehib binokliga nagu tuuleveski. Pole vahet, kas oled töötu napsilemb või valgekrae: kirg ei küsi staatust ega rahakoti paksust.

PS Harry ei eksinud - number 1 võitis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing