Joakim Heleniuse Trigon PD hindas end Pärnu arendusprojektiga kahjumisse

Hannes Sarv 02. september 2008, 00:00

Kui veel tänavu esimeses kvartalis julges TPD Pärnu äärelinnas 40 hektaril laiuvat Niidu arendusprojekti hinnata 137 miljonile, siis nüüd on tootmismaana arendatava maatüki hind ettevõtte silmis üle 6 miljoni krooni langenud.

"Selgelt tuleb üle vaadata oma portfell ja viia see tegelikkusega kooskõlla," põhjendas TPD nõukogu esimees Ülo Adamson ümberhindamise vajalikkust. Tema sõnul toimuvad muutused kinnisvaraturul praegu kiiresti ja ilmselt negatiivses suunas. "Septembri lõpus hindame uuesti," lubas Adamson.

Ligi 6,5 miljonini kergitasid TPD esimese poolaasta kahjumi aga Niidu projektiga seotud tegevuskulud. "Projekti ettevalmistav töö käib. Ühtegi konkreetset lepingut hetkel ei ole," kommenteeris Adamson partnerite otsimist.

Juunis proovis Pärnu projekti arendamiseks loodud TPD tütarettevõte OÜ VN Niidu Kinnisvara muuta kinnistut tootmismaast ärimaaks, et sinna saaks rajada kaubanduskeskuse. Pärnu linnavalitsuselt selleks aga nõusolekut ei saadud.

Pindi Kinnisvara Pärnu kontori hindaja Sven Sempelsoni sõnul peaks selleks, et Niidu arendusprojekti uut bilansiväärtust kommenteerida, objekti kõigepealt põhjalikult analüüsima. "Kindel on see, et kinnistu sihtotstarbe muutumise puhul maa hind kindlasti tõuseks," ütles ta.

Kinnisvaraarendusega tegelev TPD lahutati mullu sügisel puidutöötlemisettevõttest AS Viisnurk. Ehkki ettevõtte suuromanik Joakim Helenius lubas, et firmast saab üks Baltimaade edukam kinnisvaraarendaja, on firma bilansis endiselt vaid nimetatud Niidu objekt Pärnus. Siiski kavandab TPD Adamsoni kinnitusel endiselt Saue vallas Gate Tallinna nime kandva kaubanduskeskuse rajamist. Ostukeskus loodetakse avada aastaks 2012.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing