Aasta areneja tiitli võitnud Nova Haus lõpetas pankrotiga

Katre Pilvinski 08. september 2008, 00:00

"Kui vaadata majatööstuse valdkonda, kannatab see tellimuste puuduse all," märkis Lepik. "Vähene tellimuste hulk jaguneb kõigi ettevõtete vahel ära, kes kõik väga palju pingutavad selleks ja maksavad kohati isegi peale, et tööd teha ja oma püsikulusid katta," rääkis ta.

Lepik kommenteeris aasta areneja 2007 tiitlit, et tegelikult ettevõttel läkski väga hästi. "Küsimus oli selles, et olime liialt keskendunud Eesti turule. Eesti turg praktiliselt seiskus ja eksporditurgudel on hinnatasemed niivõrd madalad," lisas ta.

"Minu arvamus on, et kõik Eesti majatehased lõpetavad selle aasta kahjumiga," prognoosis Lepik. Kui praegu on Eestis 50 majatootjat, siis aasta lõpuks on Lepiku sõnul järel võib-olla 15, kes veel midagi aktiivselt teevad.

"Oleme koondanud päris palju inimesi, aga alternatiive polnud," ütles ta ja lisas, et enam polnud võimalik venitada.

"Otsus oli mõnda aega õhus ja üritasime leida väljapääsu, tehes klientidega tugevat tööd. Kuid mitmed kliendid Norrast peatasid kinnisvaraarenduse projektid," sõnas Lepik.

Tema sõnul jäid firmal üles ka võlad, suurimad võlausaldajad on SEB ja Sampo Pank. Teiste pankade võlad on suurusjärgu võrra väiksemad.

Nova Haus Elemendi pankrotimenetluse pankrotihaldur Ene Ahas ütles, et pankrot kuulutati välja ettevõtte enda esitatud pankrotiavalduse alusel. "Makseraskuste tekkimise põhjustena tõi juhatuse liige välja tellimuste vähenemise, klientide suutmatuse toodete eest õigel ajal tasuda ja ettevõtte alafinantseerituse," märkis Ahas.

Pankrotihalduri sõnul on ettevõttel sissenõutavaks muutunud kohustusi kokku 17,8 miljonit krooni, vara väärtuseks umbes 5 miljonit krooni. Sisuliselt on ainus arvestatav vara hoonestama kinnistu Viljandi linnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing