ÄP fototoimetus • 15. september 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Uus maksupoliitika koormab Sakut

aripaev.ee lugejate küsimustele vastas Saku Õlletehase juht Veli Pekka Tennilä.

Kuidas majanduslangus õlleturule mõjub? Kas Saku hakkab panema rõhku odavõllele ja loobub maitseõlledest, mis maksavad rohkem ega vasta rahva keskmisele maitsele?

Majanduskasvu pidurdumine annab tunda paljudes tööstusharudes. Ega see ei lähe meistki mööda. Tootmismahud on juba vähenenud ja me mõtleme tõsiselt, kuidas oma müügimahte vanal tasemel hoida. Küll on aga endiselt meie põhitähelepanu all kvaliteetmargid nagu Saku Kuld ja Saku Originaal. Kindlasti ei tahaks, et halvematel aegadel läheks tarbija üle odavõllele.

Mis on praegu Saku Õlletehase suurim väljakutse?

Suurimad väljakutsed tulenevad valitsuse poliitikast - järjest kasvav aktsiisimaks, eelmisel aastal kehtestatud müügi- ja turunduspiirangud ning tooraine- ning tööjõukulude kasv.

Kuidas suhtute valitsuse poliitikasse, kus aktsiisi tõstmine käib üleöö ja aktsiisid tõusevad hüppeliselt? Kas see Sakule mõju avaldab?

Aktsiisimaksu tõstmine mõjub negatiivselt nii meile kui ka turule üldiselt. Hüppeline aktsiisi tõus muudab meie pikemaajalise planeerimise äärmiselt raskeks.

Millal ja mis tingimustel Saku oma aktsiad tagasi ostab?

Saku Õlletehase aktsiad ostab ülevõtmise käigus ära Carlsberg. Tingimused on kõigile samad - see on 194,06 krooni aktsia eest, mis on õiglane hind. Ülevõtmine toimub automaatselt ning raha peaks väikeaktsionäride kontodele laekuma reedeks. Aktsionär ei pea selleks midagi tegema. Ülevõtmine on meie omaniku valik. Järele jäänud 7,6 protsendi aktsiate hoidmine väikeaktsionäride käes ja sellega ka aktsia hoidmine börsil ei olnud kuidagi loogiline.

Mis motiveeris Teid Eestisse ettevõtet juhtima tulla?

Saku on soomlaste hulgas kõige tuntum Eesti bränd. Mind motiveerisid uued väljakutsed ja kindlasti Saku Õlletehase maine. Tean Sakut väga hästi ka oma varasema töö kaudu.

Kas Eestis toimuv on võrreldav Soome lamaga?

1990ndate alguses Soomes aset leidnud lama oli seotud väga kõrge töötuse määraga, mis mõjutas inimesi väga palju. Kuid viimaste majandusprognooside põhjal vaatan Eesti olukorda positiivsemalt.

Kas Saku nimi jääb alles ka tulevikus? Või lähevad omanikud Swedbankiga sarnast teed ja nimetavad ettevõtte ümber Carlsbergiks vms?

Saku nimi on Eestis nii tugev, et Carlsberg ei näe põhjust seda muuta.

Saku Õlletehase juhid on vahetunud viimasel ajal väga tihti. Milles on põhjus?

Viimase 15 aasta jooksul on Sakul olnud neli juhti, see ei ole liiga tihe vahetumine.

Miks eksport on Sakul nõrk? Kes vastutab?

Saku ekspordib oma tooteid väga paljudele turgudele.Samas on meie põhitähelepanu ikka Eesti turul.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt