Tallinnas toimus mitte miskit erilist

Romet Kreek 13. oktoober 2008, 00:00

Tallinna börsil toimus reedel mitte miskit erilist. Börs oli kauplemiseks avatud. Aktsiate hinnad kukkusid.

Erandiks olid muidugi suletud börsid - nagu näiteks Venemaa -, kus börs avatakse kauplemiseks vaid päikesepaistelistel ehk tõusupäevadel. Ilmselt olukorra rahunedes saavad need turud investorite riskantsuse seisukohast negatiivse märgi külge. See kinni-lahti trikitamine näitab investoritele, et kui on tarvis aktsiaid müüa, et raha saada, ei pruugi see võimalik olla. Ja Venemaa ei ole siin mingi erand - Ukraina, Bulgaaria, Rumeenia ning teisedki on samamoodi käitunud.

Kuna meie börsi ei suletud, toimus meil kukkumine. Üks aktsia liikus aga vastuvoolu. Selleks oli kohtutoimiku ehk Järvevana aktsia. Aktsia hind tõusis 4,2 protsenti, 3,91 kroonile ehk veerandile eurole. Aktsia käibeks tuli 0,2 miljonit krooni.

Eesti Telekomi aktsia hind kukkus 7,2 protsenti, 84,18 kroonile ehk 5,38 eurole. Tallinki aktsia hind langes 9,8 protsenti, 5,79 kroonile ehk 0,37 eurole.

Ekstreemsetest kukkujatest paistsid silma Ekspress Grupi aktsia 13,2protsendise kukkumisega, 25,82 kroonile (1,65 eurole), ja Silvano FG aktsia. Viimase hind langes 11,5 protsenti, 17,99 kroonile ehk 1,15 eurole.

Vaatame, mis toimub laias ilmas nädalavahetusel ja kuidas esmaspäeval sellele finantsturgudel reageeritakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing