Tavidi kullamüük veel palavikust kaugel

Kadri Jakobson 13. oktoober 2008, 00:00

Enamik kliente ostis või vahetas valuutat. Kristiine keskuse müügiletist polnud reedel kella 13ks müüdud ühtegi kullatoodet. Samas on Tavidist võimalik kulda osta ka interneti teel.

Aia tänava kontoris tõi Tavidi nõukogu liige, rahavoogude juht Jüri Martin tagaruumist karbi 12,5kilose kullakangiga ning trobikonna münte.

"Ei, seda me pole müünud," naeris ta hirmrasket kullakangi silmitsedes.

Martini sõnul lööb kullamüük oktoobri alguses ajaloo rekordeid. Ta ütleb, et kuna nõudlus on suur, võib tekkida kulla defitsiit.

"Reaalselt on kulla defitsiit olemas. Praegu on mõne mündi tellimisaeg veninud kahe või kolme kuu pikkuseks. Eelistame tellida seda, mille kiiresti kätte saame," lausus ta.

Martini sõnul on praegu kulla väljamüügihinnaks kujunenud 360-380 krooni grammi eest, kulda tellib firma Austraalia, Hiina, USA ja Šveitsi tehastest.

Tavid teatas, et oktoobri kaheksa esimese päevaga on neljas riigis (Rootsi, Soome, Läti ja Eesti) müüdud kokku 139 kilo investeerimiskulda.

"Eriti on ärganud Soome ja Rootsi, aga ka Läti. Seal on kulla müük eriti kasvanud," ütles Martin ja näitas oma ees laual olevat suurt kuldmünti.

"See läheb meie Rootsi kliendile," lausus ta.

Martin rääkis, et kuna maailmaturul tehakse suurem osa kulla ostu-müügitehinguid elektroonilisel teel, siis ei kajasta see päris adekvaatselt kulla tegelikku hinda. Tänu turgudel valitsevale suurele volatiilsusele on spread (ostu ja müügi vahe) kasvanud üle 10 korra, 0,3 USA dollarilt 4 dollarile. Laias laastus kulla hind tõuseb, Martini sõnul on see praegu euros ajaloo kõrgeim.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing