Kadrin Karner • 2. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Merko laienemise üle otsustab uus nõukogu

Toomik ütles, et ettevõtte likviidsus on raskustesse sattunud kinnisvaraettevõtete ülevõtmiseks piisavalt tugev. Täpsemad plaanid tulevad börsiteadete kaudu ja sama lugu on ettevõtte laienemisplaanidega, jäi Toomik napisõnaliseks. "Eks see on nüüd selle uue laiendatud nõukogu teema," lisas ta.

Toomiku sõnul otsustati praegust majandusolukorda arvestades nõukogu laiendada Indrek Neivelti ja Olari Taaliga. "Viieliikmeline nõukogu hakkab tegelema üldise strateegilise juhtimisega," sõnas Toomik, kes tõdes, et tal on väga hea meel selle üle, et Neivelt ja Taal nõukogu liikmeteks nõustusid hakkama.

"Oleme kindlad, et jagunenud Merko omab nii referentse kui ka eelnevat ajalugu," vastas Toomik küsimusele, kas on kaalutud ka Merko Ehituse ja Järvevana taasliitmist.

Koosolek võttis vastu otsuse, et nõukogu esimehele makstav tasu on 55 000 krooni kuus ja nõukogu liikmetele makstav tasu 50 000 krooni kuus, millele lisanduvad dokumentide alusel hüvitatavad sõidu-, reisi- ja koolituskulud.

Vastvalitud nõukogu liikmed ise koosolekul ei osalenud, kuna viibisid mõlemad Eestist väljas. Taal ja Neivelt kuuluvad Merko Ehituse nõukogusse järgmised kolm aastat.

Koosolekul otsustati ka, et nõukogu liikmeid saab valida kontserni direktsiooni, mis on Toomiku sõnul nõukogu juurde kuuluv konsultatsiooniline nõukogu. Kontserni direktsiooni liikmetele makstav tasu on 35 000 krooni esimehele ja 30 000 krooni kuus direktsiooni liikmele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt