Õnnetud inimesed vaatavad televiisorit teistest rohkem

Siim Sepp 19. november 2008, 00:00

Uuring põhineb 30 000 ameeriklase küsitlustulemustel aastatest 1975-2006. Õnnelikud inimesed veetsid televiisori seltsis nädalas 19 tundi, õnnetud 25 tundi.

Sama seaduspära kehtis, sõltumata küsitletute haridustasemest, sissetulekust, vanusest ja perekonnaseisust, kirjutas LiveScience.

Õnnelikud inimesed olid tavaliselt sotsiaalselt aktiivsemad, käisid sagedamini kirikus, võtsid sagedamini osa valimistest ning lugesid rohkem ajalehti.

Uurijad pole siiski kindlad põhjuses ja tagajärjes. Kas õnnetud inimesed otsivad televisioonist lohutust või teevad just teleri seltsis veedetud tunnid nad õnnetuks.

Küsitletud ise väidavad, et nad naudivad teleri vaatamist ning seda on kinnitanud ka varasemad vastavad uuringud. Kümne palli skaalal sai telesaadete vaatamine hindeks tervelt kaheksa. Ehk on asi selles, et rõõm teleri vaatamisest ei ole kestev?

On võimalik, et teleri seltsis veedetud tunnid on saadud muude tegevuste arvel, mis omaksid inimeste heaolule kestvamat positiivset efekti. Sellisteks tegevusteks võiksid olla näiteks sport, seks, peod või suhtlemine sõpradega. Kõigil neil on uuringutega kinnitatud positiivne mõju inimese vaimsele tervisele.

Samas on ka võimalik, et televisioon on kui varjupaik õnnetutele inimestele, kuhu põgenedes on võimalik ennast mõneks ajaks unustada.

"Televisioon ei anna inimestele hinnanguid ning ta on kättesaadav peaaegu kõigile," kirjutas Steve Martin ajakirjas Social Indicators Research.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing