Signe Sillasoo • 20. november 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Küsitlus

Virve Joa, Eesti Energia personaliteenistuse töösuhete halduse juht

Eesti Energias töötatud kümne, kahekümne, kolmekümne ja neljakümne tööaasta puhul omistatakse töötajale staažimärk ja tehakse rahaline väljamakse vastavalt kollektiivlepingus sätestatule.

Viie tööaasta puhul toimivad kontserni kuuluvad ettevõtted erinevalt - on neid, kes ulatavad töötajale tänukirja ja lilled, kui ka neid, kes kingivad ettevõtte sümboolikaga esemeid või kinkekaarte.

Staažimärkide idee võeti taaskasutusele just tänu staažikatele töötajatele endile. Samuti on kinkekaartide üleandmine saanud alguse just töötajate vihjetest.

Tagasiside tööjuubelite meelespidamisele on olnud valdavalt positiivne. On töötajaid, kes hindavad staažimärki nii väga, et kannavad seda tööl iga päev. Rõõmu toob loomulikult ka arvele laekunud preemia.

Mari-Liis Rüütsalu, Estraveli kommunikatsioonijuht

Estravel tunnustab oma pikaaegseid töötajaid staažipäevadel firma siselehes ja annab kingitustena viie tööaasta puhul üle kopsaka puuviljakorvi, kümne tööaasta puhul suure reisikohvri ja viieteistkümne puhul töötaja enda valitud hinnalise käekella.

Samuti korraldab Estravel sel puhul vastuvõtu.

Siiani on töötajatepoolne tagasiside olnud vägagi positiivne. Kuna on antud ka mõningane vabadus kinki valida, siis ei ole siiani olnud vaja kingivalikus muudatusi teha.

Küll aga sai meie firma augustis 20. aastaseks ja seetõttu on lähiajal tulemas ka esimesed staažijuubelid, mida ilmestab number 20.

Kuna need tähtpäevad on alles tulemas, siis jätame selle kingituse praegu veel saladuseks.

Jaana Lisette Lutter, Tavid ASi turundusjuht

Tavidil on komme premeerida ettevõttes pikalt töötanud inimesi puhkusereisiga. Reisi saab iga kolme töötatud aasta järel. Iga korraga suureneb ka reisi väärtus.

Preemiareisid on meie töötajaid viinud näiteks Egiptusesse, Kanaari saartele, Taisse, Sri Lankale, Indiasse, USAsse, aga ka Eesti spaadesse. Rahas seda preemiat välja võtta ei saa. See süsteem on püsinud muutumatuna juba Tavidi algusaegadest. Tänavu käisid kaks meil 15 aastat töötanud inimest juba oma viiendal preemiareisil. Töötajad on sellise süsteemi väga hästi vastu võtnud.

Läbi preemiasüsteemi oleme ühendanud nii töötaja kui ka ettevõtte vajadused. Töötaja saab võimaluse maailma näha ja korralikult välja puhata. Ettevõte saab puhanud ja rahuloleva töötaja, kes on valmis pingelistel tööperioodidel, nagu näiteks suvi ja aasta lõpp, täiel jõul töötama.

Õrne Lainde, Rimi Eesti Food ASi personalijuht

Rimi teeb kingituse töötajatele, kes on ettevõttes olnud 10 aastat. Sellel puhul on meestele kingituseks väärtuslik käekell ja naistele hinnaline ehe. Üle-eestilise suurettevõttena, kus on ligikaudu 2500 töötajat, ei ole meil ühtset süsteemi ka töötajate sünnipäevade tähistamisel, see on iga kaupluse juhataja pädevuses otsustada, kuidas ta oma töötajaid tähtpäevadel meeles peab.

Sirje Roht, Tallinna Autobussikoondise ASi avalike suhete juht

Tööjuubeli puhul makstakse töötajatele alates 15 aastast kauaaegse kohustruu töö eest rahalist preemiat iga viie aasta tagant. Ehk siis 15., 20., 25., 30. ja järgnevatel tööaastatel. Preemia määr sõltub tööstaažist.

30 tööaasta täitumisel autasustatakse töötajat lisaks rahalisele preemiale Tallinna Autobussikoondise hõbedase teeneteplaadiga, 40 tööaasta puhul kuldse teeneteplaadiga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt