Sõnumid

ÄP 08. detsember 2008, 00:00

ehitusuudised.net teatel otsustas Türi vallavalitsus müüa kolm Arkma ja Villevere külas asuvat korterit hinnaga 3000-4500 krooni.

Arkma küla 41,7 ruutmeetri suuruse korteri eest sai vallavalitsus 4500, Villevere küla 76,2 ruutmeetri suuruse korteri eest 3000 ja 76,5 ruutmeetri suuruse korteri eest 3200 krooni.

Türi vallavalitsuse varade arvestuse spetsialist Signe Tõõtsu tunnistas, et kõik kolm korterit on seisnud tühjalt aastaid ja kõrgema hinnaga pole õnnestunud neile omanikku leida. Tema kinnitusel olid korterid väga viletsas seisus.

Maailma kõige kallimatel kaubandustänavatel läheb vanast rasvast suhteliselt hästi.

Paljudel neist tähistas 2007. aasta veel kiiret rentide tõusu, vahendab Cushman & Wakefieldi uudist ehitusuudised.net.

Näiteks kasvasid rendid maailma kallimaks peetaval New Yorgi Viiendal avenüül eelmisel aastal 23%, küündides niiviisi ruutmeetri hinna tasemeni 16 000 krooni kuus.

Paljudes Euroopa suurlinnades ulatub rent tasemeni 7000-8000 krooni ruutmeetri eest kuus. Näib, et jaemüügifirmad on vaatamata majanduse keerdkäikudele jätkanud laienemist ja peavad silmas pigem pikemat perspektiivi.

Eriti aktiivselt on laienetud just uutel turgudel, nagu Türgi, Venemaa, Brasiilia, Argentiina ja India.

Siiski jõuavad lähiperspektiivis majanduskriisi mõjud üha selgemalt ka kaubandussektorisse. Pealegi ei pruugi see piirduda vanade turgudega, eks tule ju langus ka uutele asualadele järgi.

Samas ei pruugi selline tulevikuareng olulisel määral mõjutada suhteliselt pisikeste pindade renditasemeid kuulsatel kaubandustänavatel. Peavad ju suurem osa jaemüüjaid neid pindu pikas perspektiivis oluliseks ning seetõttu üritatakse hoida positsiooni ka kesisematel aegadel. Liiatigi on ju mängus asukoha prestiiž.

Lisaks Leedu turult lahkumisele taandub Arco Vara ka Lätist. Lõunanaabrite büroo müüs oma 50protsendilise osaluse projektiettevõttes SIA Plavnieku Centrs 11 miljoni eest.

Kontsern oli investeerinud projekti 15,7 miljonit krooni. Ostjaks on SIA Plavnieku Centrs. Pärast tehingu sooritamist ei kuulu Arco Vara kontsernile selles projektis enam ühtegi aktsiat.

Firma kinnitusel tehing kontsernile mõju ei avalda, sest see ei ole olulise osa võõrandamine, samuti on kõik kooskõlas börsireglemendiga. Samuti välistatakse see, nagu oleks Arco Vara nõukogu ja juhatuse liikmetel mängus isiklikud huvid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing