Värska Sanatoorium tõstis töötajate palku

Viktoria Lummo 29. jaanuar 2009, 00:00

Firma juhi ja ühe omaniku Vello Saare sõnul on neil toimetulemiseks kliente piisavalt. Kuigi mullu oli Värska sanatooriumi külastajate arv üsna tagasihoidlik, oli juba eelmise aasta lõpus ja selle alguses tunda mõningast kasvutendentsi, rääkis ta. "Seda põhiliselt tänu lühiajalistele külastajatele," lisas Saar.

Tema sõnul töötajate arvu Värska Sanatoorium muuta ei plaani. "Ei plaani kedagi koondada ega ka inimesi juurde võtta," ütles Saar. 2007. aastal töötas Värska Sanatoorimis 82 inimest.

Värska Sanatooriumi asukoht on Saare sõnul nii ettevõtte tugevus kui ka nõrkus. "Kohale tulemisel on suured kulud, asume keskustest eemal," ütles Saar. Samas saab linnakärast eemale tahtnud inimene Värskas puhata, lisas ta.

"Lähedus Venemaale annab meile lootust," kinnitas Saar. Venelaste huvi Värska vastu on tema sõnul aastatega kasvanud. "Oleme varem sealpool piiri kampaaniaid teinud ja leidnud endale Vene koostööpartnereid," ütles Saar.

Saare meelest oli pronksiööl Värskale kindlasti mõju, kuid see oli lühiajaline. "Vene klient on hea klient," arvas ta, lisades, et Vene kliendid on üldiselt nõus rohkem kulutama. kui Eesti ja Soome kliendid.

Saaremaal on spaahotellidel klientidega kitsas. Georg Otsa spaahotell Kuressaares koondab veebruari keskpaigas 15 inimest 130st. Spaahotelli juhataja Piret Pundi ütles Oma Saarele, et selle koondamisega nad ka piirduvad, kuid lisaks rakendatakse raskete aegade üleelamiseks osalist tööaega.

Kuressaare Sanatoorium sulges aasta algul spaahotellid Saaremaa Valss ja Rüütli kaheks kuuks, kuna majanduslanguse tõttu ei jagu kliente.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing