Eesti Ehituse kahjum üllatas analüütikuid

Silvia Viidik 06. veebruar 2009, 00:00

Aasta tagasi teenis ettevõte samal ajal 81 miljonit krooni kasumit. Kontserni käive kahanes 4 protsenti, 899 miljonile kroonile, teatas ettevõte börsile.

Hansabank Marketsi analüütik Risto Hunt sõnas, et arvestades turu kiiret halvenemist viimastel kvartalitel, oli Eesti Ehituse prognoositust väiksem käive oodatav.

"Väikese üllatusena tuli aga neljanda kvartali kahjum," tunnistas Hunt ning lisas, et ostusoovitust ta praegu aktsiale ei anna.

LHV analüütik Sten Pisang tunnistas, et kuigi käibe poolest olid Eesti Ehituse tulemused ootuspärased, oli LHV kasumlikkuse osas veidi liiga optimistlik. Ta lisas, et tihenev konkurents on hindadele tulevat mõju avaldanud ja seeläbi ka Eesti Ehituse kasumlikkusele.

"LHV prognoosis, et viimase kvartali kasum kukub tugevalt varasema aastaga võrreldes, kuid tegelikkuses kukuti isegi kergesse kahjumisse nii kõrgemate intressikulude kui ka Ukraina grivna kursi euro ja krooni kursi ebasoodsa liikumise tagajärjel," lausus Pisang lisades, et LHV soovitus Eesti Ehituse aktsiale on neutraalne.

2008. aastal tervikuna kahanes Eesti Ehituse kasum 41 protsenti, 171,6 miljonile kroonile, võrreldes 290 miljoni krooniga aasta tagasi. Kontserni käive kasvas kolm protsenti, 3,87 miljardi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing