Investeeri sellesse, mida sööd

Paul Lukka 18. veebruar 2009, 00:00

Madala tootlusega keskkonnast, kus intressitasemed üha langevad, on paljud institutsionaalsed investorid pilgud pööranud alternatiivsete investeerimisvõimaluste poole. Altenatiivinvesteeringud võivad pakkuda head tootlust, ilma et investorid peaks tavapärasest suuremat riski kandma.

Siiani kasutasid investorid põhiliselt alternatiiv- investeeringutena kinnisvara, mis pakkus stabiilse rahavoo renditulust ja kaitses raha inflatsiooni eest.

Nüüd otsivad investorid kaitset selle eest mujalt. Toiduained on inflatsioonikorvi üks põhielemente ja maailma rahvastiku kasv teeb toidust väga ahvatleva investeeringu.

Toidu kallinemine on viie aasta jooksul ületanud nii aktsiahindade kui ka riskifondide tootluse. Lähiaastail on oodata toidu ja toiduainete nõudluse tugevat kasvu, kuna rahvastik kasvab edasi.

Tulenevalt tootmise piiratusest on oodata toiduainete tugevat hinnatõusu. Taustaks toodud maailma arengusuundi silmas pidades pakuvad toiduainete investeeringud suurt tootluspotentsiaali.

Hinnad sõltuvad vähe teiste varaklasside hindadest. See omadus teeb toiduainetest ka hea riskihajutaja investeerimisportfellis. Toiduainete investeeringu omadustest tulenevalt pakkub see ka kaitset inflatsiooni eest. Toiduaintesse on võimalik investeerida futuurlepingute, indeksite ja fondide kaudu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing