Easyhome - iisid ja eestimaised tüüpmajad

Urmas Oja 01. aprill 2009, 00:00

Tüütutest tüüpmajadest pungil turule mullu sisenenud Easyhome teeb Eestis projekteeritud maju kohalikust materjalist. Tootmine asub Põlvamaal Ihamarus, kuna seal on lähedal tooraine ehk liimpuidu allikas.

Moodulmajad on projekteeritud nii, et nende plaane, seinu ja aknapindu ning viimistlusmaterjale on enne kokkupanekut äärmiselt hõlbus muuta. Et suuremate muudatuste tegemine on tehniliselt nii lihtne, võib iga maja võib saada päris tundmatuseni iseloomuliku välimuse ning plaani. Lisaks saab maju hiljem laiendada.

Tehasest tuuakse maja kohale ja paigaldatakse postvundamendile mõne päevaga. Ära jäävad stressirikkad nädalad, kui tüüpset maja kohapeal väikestest tüüpdetailidest kokku monteeritakse. Rääkimata kommunikatsioonide vedamisest, viimistlemisest ning lõpuks ka õuemuru üleskündmisest.

Easyhome'i pakutav sortiment peaks kohanduma ka ka detailplaneeringutega, mille järgi on lamekatused keelatud. Iga mudeli saab nimelt tellida ka kerge kaldkatusega, et suvemaja ikka seaduslik oleks.

Pealegi lubab sobiva maatüki olemasolul Easyhome saada maja ka siis, kui pangad alt ära hüppavad. Neid vundamendipostidel maju pidavat saama liisida kui autot. Näiteks liisinguperioodi lõppedes võib maja jääkväärtuse kinni maksta või siis hoonest hoopis loobuda. Viimasel juhul viib firma maja koos vundamendipostidega ära ja krunt on taas lage. Iseasi, millise pilguga vaatavad kohalik ehitusamet ja arhitekt sidumisprojektita ja mitte kohtkindla vundamendiga tüüpmajale.

Hõrgus tüüpmajamenüüs on hooneid aiamajakestest ja nädalavahetusteks mõeldud suvilaist päris korraliku pinnaga elamute ja terve suve suvilateni välja. Kõige väiksem hoone on Easyhome Mini, suurim aga XXL. Minil on pinda koos terrassiga 31,5, XXLil koos terrassidega 142,8 m".

Easyhome'i ehitised on õhulised ja kerge konstruktsiooniga kodumaises naturaalses puitviimistluses - laudis, laast, sindel, puitribid, vineer.

Seega võiksid need majad olla ka heaks õlekõrreks inimestele, kes unistavad oma majast või suvilast oma armsal krundil, ent ei suuda päris suurt eramut veel ega lähitulevikus püsti panna.

Teisalt, kui maja sisse elatud, jääb see ehk isegi päris majaks, mida pidavat saama ka laiendada.

Tänu lihtsale konstruktsioonile saab seda üsna lihtsalt laiendada. Nagu Tallinna Tehnikaülikooliga koostöös tehtud katsetused näitavad, on Easyhome'i pakutavad metsafungiliku vormiga majad vastupidavuselt ja ehituse kapitaalsuselt piisavalt püsivad, et moele ja meie ilmastikule vastu pidada.

Mõnele mudelile pakub Easyhome ka maja pööramise seadet, millega saab nupulevajutusel oma maja 180 kraadi pöörata. Näiteks terrassil tuule kaitseks, päevitamiseks või aknavaate valimiseks. Pööratavate majade kommunikatsioonid kogutakse majade keskpunti, kus need toimivad sama lollikindlalt nagu näiteks 360 kraadiseid ringe tegeva ekskavaatori õlivoolikud.

Enamik tüüpehitisi sünnib elementide masintootmise võimalustest. Easyhome'i arhitekt Sten Ader aga projekteeris majad valmis ja alles siis võeti see osadeks, et arhitektuurist lähtuvalt konstruktsiooniosad ühtlustada. Easyhome tegutseb justkui tagurpidi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing