Ettevõtjad on nõus madalama üüri nimel töökohti juurde looma

Kadrin Karner 06. aprill 2009, 00:00

Lingor OÜ omanik Peeter Muutra, kes Tallinnalt restoran Hidalgo pidamiseks pinda üürib, kinnitas Äripäevale, et tema kaaluks madalama üüri saamiseks kindlasti uute töökohtade loomist. "Siis saaks tööaega juurde panna. Siin talvel oligi mõte, et kuna midagi suurt ei toimu, siis suveks paneks ühe vahetuse juurde," rääkis Muutra.

Hella Hundi nimelist pubi vedava Hunt Kriimsilm OÜ tegevjuht Andres-Andi Sarv oli samuti ideest huvitatud. Ka nemad üürivad pubi ruume Tallinna linnalt. Sarve huvitas, millised on nõudmised töökohtade loomiseks.

Ta kinnitas, et Hellas Hundis oleks kohe võimalik töökohtade juurde loomisega alustada. "Me oleme igal suvel juurde võtnud inimesi hooajalisele tööle, kellest mitmed on jäänud hiljem ka põhikohaga tööle," selgitas ta.

Tallinna sotsiaaldemokraatide juhi Jaak Juske sõnul tervitavad nad linnavalitsuse plaani, kuid eesmärk luua kahe aastaga 5500 uut töökohta on liiga tagasihoidlik.

"Juba praegu on Tallinnas 17 000 töötut. Aasta lõpuks on aga suure tõenäosusega töö kaotanud juba üle 30 000 tallinlase," põhjendas Juske.

Juske sõnul pole aastas 155 miljoni krooni eraldamine majanduskriisi sotsiaalsete pingete leevendamiseks Tallinna eelarve juures just väga suur summa. "Raskel ajal, kus linna tulubaas sulab sama kiiresti nagu kevadine lumi, tuleb aga seegi summa leida teiste valdkondade arvel," märkis ta.

Vaadates linnavalitsuse viimase aja kärpeotsuseid, tundub Juskele, et Keskerakond on otsustanud leida selle raha valitsemiskulude vähendamise asemel hoopis hariduskulude arvel, mida ei saa toetada.

Sotsiaaldemokraadid loodavad Juske sõnul, et paketti toetavad ka teised opositsiooniparteid ja see võetakse volikogus vastu veel aprilli jooksul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing