Telekomi dividend annab hea signaali

Virge Lahe 27. aprill 2009, 00:00

Aktsia neljapäevast 75kroonist sulgemishinda vaadates on 14% dividenditootlus teiste Kesk- ja Ida-Euroopa telekomidega võrreldes atraktiivne, ütles Daljajev reedel. Eesti Telekomi tuleks vaadata ennekõike kui stabiilset dividendiaktsiat, lisas ta.

LHV analüütiku Kristo Oidermaa sõnul ületas Eesti Telekomi ettepanek 50 sendi võrra LHV oodatud kümnekroonist dividendi. "Kuid ettevõtte finantspositsioon on jätkuvalt tugev ning suurte dividendide maksmine ei põhjusta ettevõttele erilisi raskusi," märkis ta.

Pärnu maavanemast Eesti Telekomi väikeaktsionäri Toomas Kivimägi sõnul on dividendide samaks jätmine hea uudis. "Maksta samas mahus dividende kui eelmisel aastal on hea märk ka Eesti Telekomi positiivsetest rahavoogudest ehk neil pole probleeme oma tegevuse, sealhulgas investeeringute finantseerimisega," sõnas ta.

"Ostsin täna 220 aktsiat juurde. Üks tulusamaid ja kindlamaid rahapaigutusi praegu," märkis Kivimägi reedel.

Eesti Telekomi juhtkonna teatel võimaldab majandustulemus maksta dividende plaanitud mahus. "Antud keerulises majandusolukorras loodab juhatus, et see leiab positiivse vastukaja meie aktsionäridelt," vastati online-pressikonverentsil küsimusele, miks makstakse dividende aktsia kohta kümme senti rohkem, kui oli mullune kasum.

Samas möönis Swedbanki analüütik Marko Daljajev, et 2009. aasta tuleb Eesti Telekomile keerulisem. "Ootame ettevõtte müügikäibe ja kasumlikkuse langust, kuigi ootused marginaalidele on võrreldavad 2008. aastaga," märkis ta.

Eesti Telekomi pikaajaline väljavaade on Daljajevi hinnangul tugev: jätkuvalt on ettevõttel raha kohustustest rohkem ja domineeriv turupositsiooni nii mobiilsides kui ka lairibasegmendis.

LHV analüütiku Kristo Oidermaa sõnul vähendavad Eesti Telekomi käivet negatiivne regulatiivne efekt ja tarbimise vähenemine, seega on oodata käibe languse jätkumist.

Analüütik ei usu, et Eesti Telekom midagi suuremat ostma hakkab. "Pigem jääb tehingute maht suhteliselt väikeseks ning piirdub IT-segmendi laienemisega," prognoosis Oidermaa.

Tänavu esimeses kvartalis vähenes Eesti Telekomi kasum 17%, käive kahanes kümnendiku. Käive jäi Oidermaa sõnul LHV prognoosidele alla, kuid kasumlikkust näitavad marginaalid vastasid ootustele.

"Kui mitmed, et mitte öelda enamik börsiettevõtteid, aga ka suurpangad "paugutavad" suurte kahjumitega, on Eesti Telekomi kasumi langus 16,8 protsenti väga hea tulemus," märkis Toomas Kivimägi.

Telekomifirma juhtkond kinnitas, et üldjoontes vastasid tulemused ootustele, küll on seoses majandussurutisega muutunud klientide käitumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing