Tasub investeerida ettevõtete võlakirjadesse

Paul Lukka 11. mai 2009, 00:00

Kuigi langevad aktsiaturud ja üldine segadus maailmamajanduses panevad kõhklema - kas ja kuhu investeerida -, on siiski mõned turvalised ja tulusad võimalused.

Eraisikutel on väga suur hulk vabu vahendeid, ent ebaselged ajad ning spekulatsioonid krooni devalveerimise ümber panevad inimesi investeeringuid põhjalikult kaaluma.

Varisenud on paradigma, et kinnisvara on parim investeering, seda loomulikult tänu järsule ja suhteliselt ootamatule langusele. Paljudel on raha kinnisvaras kinni ja selle realiseerimine lähiajal tundub pea võimatu. Ent kuhu siis veel on praegu mõtet investeerida?

Turvaliseks võib lugeda kindlasti euro hoiused. Paraku on olukord selline, et euro intressid pole kunagi olnud madalamad. Eestis on aastase euro hoiuse intressid harilikult alla 2 protsendi ja näiteks sama pika perioodi tähtajaline Saksa valitsuse võlakirja tootlus suisa alla ühe protsendi. Levinud investeeringute tootlused on muutunud sedavõrd väikseks, et ei pruugi olla atraktiivsed. Devalveerimise hirmus eelistavad paljud investorid kõigest hoolimata eurosid kroonidele.

Siiski on võimalusi, mille väljavaated on hoopistükkis paranenud. Praegu pakuvadki tugeva krediidireitinguga ettevõtete võlakirjad parimat riski-tulu suhet ja võiks leida koha stabiilset tootlust ootava investori portfellis. Näidetena intressitasemest võib tuua Nokia 10aastase tähtajaga võlakirja tootlusega 6 protsenti aastas, EMT omaniku TeliaSonera 5aastasel võlakirjal 5 protsenti, Stora Enso aastasel võlakirjal 6 protsenti.

Üks võimalus stabiilse kasvuga investeeringu tegemiseks on ka fikseeritud intressiga fondid, mida pakutakse erinevaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing