Valitsus jättis hüvitised samaks

ÄP 29. mai 2009, 00:00

"Töötuskindlustushüvitiste määrad jäävad endiseks - 50% viimasest töötasust esimese saja päeva jooksul ja 40% järgneva 200 päeva jooksul," ütles justiitsminister Rein Lang. "Vabatahtliku töötuse ehk siis omal soovil töölt ära läinud inimeste puhul jääb kõik samaks ehk nemad mingisugust hüvitist töötukassast saama ei hakka," lisas ta.

Langi kinnitusel lükatakse uute hüvitiste saamine edasi kuni aastani 2013. Tema sõnul tähendanuks hüvitiste aasta eest kokku lepitud tasemele jätmine töötukassa pankrotistumist aasta lõpus, järgmise aasta lõpuks oleks seal ca neli miljardit krooni miinust.

"Neli miljardit üksi on ju ainult peretoetused kokku, vanemahüvitis pluss kõik muud peretoetused, siis läheksid kõik täiesti minema," võrdles peaminister Andrus Ansip.

Töötuskindlustuse maksemäära osas valitsus eile seisukohta ei võtnud. Praegu on maksemäär valitsuse otsusega 3%, mis on seadusega lubatud maksimum. Langi sõnul võib selle tõstmine tulla kõne alla parlamendimenetluse käigus. "Kolmeprotsendilise maksemääraga praeguse töötustaseme juures ei tule töötukassa omadega välja isegi nende vähendatud töötuskindlustusmäärade puhul," kinnitas ta.

"Kas me siis võtame jällegi osakese pensionidest või võtame sotsiaaltoetustest selleks, et maksta töötuskindlustuse hüvitisi? Ka selles osas on praegu valitsuses olevad erakonnad mõlemad seda meelt, et kuskilt mujalt hakata seda auku kinni toppima ei ole võimalik. Töötukassa peab omadega ise välja tulema," lisas justiitsminister, kes enda sõnul pooldab maksemäära tõstmist.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on vajalik lisaks juba riigikogu menetluses olevale töötute hüvitisi puudutavale muudatusele käsitleda ka näiteks öötööd ja puhkuste aegumist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing