Arco Vara arendas börsi

Tarvo Vaarmets 02. juuni 2009, 00:00

Nädala esimese börsipäeva au ja kuulsuse korjas Tallinnas endale probleemide käes vaevleva Arco Vara aktsia, mille hind tahtis kerkida koguni nii kiiresti, et selleks tuli katust ehk ülemist võrdluslimiiti kõrgemale nihutada.

Eesti kinnisvaraarendaja sai esimeses kvartalis oma kahjumiseeria väikseima hoobi - kuus kvartalit järjest kahjumis töötanud Arco Vara pidi tunnistama 14,7 miljoni krooni suurust miinust. Mäletatavasti šokeeris Arco investoreid vaid kolm kuud varem, kui avaldas üle miljardi krooni küündinud kahjumi. Taoline miinus võib ehk nii mõnegi investori südame seisata, kui selle tausta mitte uurida. Võimas kahjum tekitati suuresti tänu sellele, et Arco Vara otsustas varade allahindamise laksu korraga vastu võtta, tegelikud rahavood polnud kaugeltki niivõrd koledad, kui miinusest välja lugeda võinuks. Samas ei taha ma muidugi ka väita, et Arco Vara raha ei kaota, kaotab küll ja kuidas veel. Seis on endiselt väga halb.

Tõenäoliselt olid paljud investorid mõni kuu tagasi Arco Vara mõttes vaikselt maha kandnud. Nüüd aga on need mõtted arvatavasti veidi muutunud, sest sentiment on paremaks läinud ja ka Arco Vara ise on andmas signaale, et ettevõtet on veel vara korstnasse kirjutada.

Kinnisvarahaldaja juht Lembit Tampere sõnas esimese kvartali tulemusi kommenteerides, et hullem on möödas ning tulevikku võib vaadata juba mõõduka optimismiga. Tema sõnul on Arco Vara keeruliste oludega suutnud hästi kohaneda.

Võib uskuda, et juhi sõnad mõjusid investorite hingele tervendava balsamina ja aktsia ostetigi suure rutuga üles. Enamiku päevast pea 25%-lises plussis liikunud aktsia hind lõpetas päeva viimaks 15,8% pealpool eelmist sulgumistaset. Suurte liikumiste tekkimisel on antud juhul oma osa ka kehval likviidsusel ja pea olematuks tambitud aktsia hinnal, mille kerkimine ühe eurosendi võrra tähendab automaatselt ka imetlusväärset plussi.

Päeva suurima ehk üle kolme miljoni kroonise käibe tegi Eesti Telekomi aktsia. Sealjuures on täna veel viimane võimalus telekomi aktsiat osta, kui eelmise aasta eest dividendide tahetakse. Dividenditootluseks on 12,7%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing