Äikese vastu püüdurite abiga

Signe Sillasoo 06. juuli 2009, 00:00

Sobiliku piksekaitsevahendi valimisel arvukate pakkumiste hulgast tuleks Morek IT OÜ tootejuhi Martin Innose sõnul lähtuda kindlasti katusematerjalist, ka maja suurusest ja hoone eripäradest.

Maido Märss, Entronic OÜ esindaja toonitas, et kindlasti oleks mõistlik lööki vastu võtva välispiksekaitse paigaldamise muretseda ka sisepiksekaitse. "Eestis on palju niiöelda tegijaid, kes paigaldavad üksnes välispiksekaitsmeid. Välgu tabamisel on aga majas olev elektroonika siis tõsiselt ohus. Need kulutused, mis pärast pikselööki teha tuleb, on siis üpris suured, ligi 50 000 või isegi rohkem," selgitas ta.

Püüduri paigaldamiseks eramajadele läheb aega keskmiselt päev või kaks. "Suuremad majad - mõisad, koolid - teeb ära umbkaudu viie päevaga. Põhiline aeg läheb mõlemal juhul maandusstruktuuride ehitamise peale," lisab Märss.

Piksepüüdurite ja paigalduse hinnad ulatuvad keskmiselt 12 000-15 000st kuni 20 000-30 000 kroonini. Suurte kortermajade või tööstushoonete puhul on maksumus oluliselt kallim. Hind kujuneb sõltuvalt hoone suurusest, katusematerjalist, katusetüübist, hoone konstruktsioonist ja keerukusest.

Korraliku püüduri paigaldamisel peaks see pidama vastu paarkümmend aastat. "Siiani pole kuulnud, et mõni mast oleks nii kõvasti kannatada saanud, et see oleks tulnud välja vahetada. Aastaid on neile antud, vastu peaksid nad aastakümneid pidama," mainis Innos.

Märsi ja Innose sõnul ei tasuks unustada ka püüduri regulaarset hooldamist. "Iga viie aasta aasta tagant tuleks maandust kindlasti kontrollida. Suuremate majade puhul võiks seda isegi tihedamini teha," selgitas Märss.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing