Otepää Golf esitas pankrotiavalduse

Kadrin Karner 15. juuli 2009, 00:00

Otepää Golfi juhatuse liige ja üks omanikke Kristi Laur ütles, et firma oli sunnitud esitama pankrotiavalduse saneerimisplaani pahatahtliku ja korduva vaidlustamise tõttu GMP Projekt Levi OÜ poolt. Sellega saavutas vaidlustaja, et saneerimisplaanis olev ajagraafik jooksis juuni lõpuks umbe ning seda ei olnud võimalik täita, märkis ta.

GMP Projekt Levi OÜ emafirma Leviehituse osaniku Kuldar Ilusa sõnul oldi saneerimise vastu põhjusel, et saneerimiskavas jagati võlausaldajad gruppidesse ning ehitusfirmale pakuti nende hinnangul väärtusetuid aktsiaid.

"Kui ehitus lõppes, siis Otepää Golf jäi meile raha võlgu ja sealt jäi nõue üles. Meie arvates oli saneerimiskavas võlausaldajate grupid koostatud nii, et igas grupis oli firma omanike poolt erinevate ettevõtete alt laene antud nii palju, et nad kontrollisid seda gruppi. Nii ka gruppi, kus olime meie. Me ei olnud sellise grupeerimisega nõus," rääkis Ilus.

"Teistele gruppidele pakuti aktsiaid ja raha, neile aga ainult aktsiaid, millel juba tol hetkel polnud mingit väärtust," lisas ta.

Lauri sõnul oli oma osa Otepää Golfi pankrotimenetluseni jõudmisel ka ERGO Kindlustusel. ERGO on Otepää Golfile aprillikuise tulekahjuga tekkinud kahjude hüvitamisest segastel põhjustel keeldunud, märkis Laur.

ERGO varakahjude osakonna juhataja Erko Makienko ütles, et põlengu ajal polnud golfifirmal kehtivat kindlustuslepingut. Ta kinnitas, et kindlustuspettuse kahtlust neil pole ning Otepää Golfi saadetud põlengu ekspertiisi sai ERGO eelmisel nädalal. "Ennatlikke järeldusi kellegi süü osas me teha ei tahaks," lisas Makienko.

Eelmisel nädala saatis Otepää Golf Leviehitusele nõude, et põleng toimus ehitaja vea tõttu ja tuleb kinni maksta. "Seal on küll üks eksperthinnang juures, aga ma ütleks nii, et me ei ole sellega kindlasti nõus," märkis Ilus. Tema sõnul on asi ERGO-le edasi antud, lisaks plaanitakse tellida erapooletu ekspertiis.

Laur hindas klubihoone põlenguga tekitatud otsese kahju 11 miljonile kroonile. Ka on golfifirma teinud kulutusi põlengu tagajärgede likvideerimiseks, klubihoone säilitamiseks ja töö reorganiseerimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing