Merko: keerulisemad ajad on veel ees

Silvia Viidik 10. august 2009, 00:00

70protsendilisest kukkumisest raporteerinud Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben.

Merko juhi sõnul seisab ehitusturu kriitilisim aeg veel ees. "Ehituses toimub mahtude vähenemine viiteperioodiga ja aastad 2010 ja 2011 tulevad kindlasti keerulised enamikule turuosalistest," kinnitas Roben.

"Paljud eratellijad on raskustes ja turg elab avaliku sektori tellimuste ootuses. Tõsiseks teemaks on kujunemas teadlikud alapakkumised, mis koormavad nii pakkujaid kui ka tellijat ennast," rääkis ta.

Merko Ehitus on Robeni sõnul muutunud turusituatsiooniga kohanenud ning käitunud konservatiivselt. "Oleme hoidnud korralikku likviidsust, jaotanud riske ega ole spekuleerinud varade hindamistega. Sellest tulenevalt tunneb ettevõte end kindlalt ja analüüsib jätkuvalt võimalusi laiendamiseks," märkis ta.

Merko tahab Robeni kinnitusel siseneda senisest jõulisemalt teede-ehituse turule. "Meie arvates võiks konkurentsi avamine teede-ehituses mõjuda hindadele hästi. See on kõigi huvides, et Euroopa Liidu maksumaksja vahendid saaks maksimaalselt realiseeritud, konkurentsi avamine aitab sellele igakülgselt kaasa," ütles ta.

Tänavu teises kvartalis teenis Merko 40,7 miljonit krooni kasumit ehk 2,29 krooni aktsia kohta. Kontserni käibeks kogunes 838,7 miljonit krooni ehk kolmandiku võrra vähem kui mullu teises kvartalis. Kasumi vähenemist mõjutas ehitus- ja arendusvaldkonna kasumlikkuse vähenemine ning üldine ehitusmahtude langus, selgub Merko Ehituse kvartaliaruandest.

Kontsern müüs poolaastaga 146 korterit kogumaksumusega 174,6 miljonit krooni, varudesse jäi veel 321 valmis korterit kogumaksumusega 383 miljonit ning 392 ehitusjärgus korterit, mille arendus on külmutatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing