Raamatuklubi aitab areneda

Urve Vilk 24. august 2009, 00:00

Praegu, mil koolituskulusid tuleb hoolsamalt jälgida, on üheks võimaluseks koolitada ja arendada inimesi omal käel. Selliseks võimaluseks on koos käiv ettevõttesisene raamatuklubi, kus arutatakse välja valitud ning osalejate poolt läbi loetud juhimisalastes raamatutes käsitletud teemadel.

Üks selline raamatuklubi kutsuti ellu eelmise aasta sügisel ASis ISS Eesti. Ettevõtte personalijuhi Helo Tamme sõnul annab raamatuklubi võimaluse parandada organisatsioonis meeskonnatunnet, taastada töötajate lugemisharjumusi ning arendada inimesi. "Lisaks on see kulude kokkuhoid, me ei saada töötajaid kahepäevastele koolitustele, vaid koolitame koha peal," rääkis Tamme.

Klubi on hea koht kogemuste jagamiseks ja raamatu teoreetilise osa läbi arutamiseks, rääkis Tamme. Klubi käib koos korra nädalas, igal nädalal töötatakse välja valitud raamatust läbi üks peatükk. Raamatuklubi sihtrühmaks on nii esma- kui ka keskastmejuhid, kuid osalejaid on olnud ettevõtte igalt tasemelt, alates spetsialistidest ja lõpetades juhtkonnaga. "Osalemine toimub vabatahtlikkuse alusel, ehkki meile muidugi meeldiks, kui kõik keskastmejuhid osa võtaksid," rääkis Tamme.

OÜ Quelle juhatuse esinaise Mari Rahumäe sõnul on Quelles olemas raamatukogu, mis koosneb erialastest, peamiselt välismaistest majandusraamatutest.

Rahumäe sõnul on raamatukogu ise välja kujunenud. Raamatud paiknevad personalijuhi juures, kust kõik huvilised saavad neid lugeda võtta. "Kõikidel juhtkonna liikmetele on õigus raamatuid juurde muretseda, igaüks valib raamatu, mis talle oluline tundub, esmalt loetakse see ise läbi ja siis tuuakse ka teistele lugeda," selgitas Rahumägi.

Raamatuklubi, kus koos käia ja raamatute üle arutleda, pole me pidanud vajalikuks luua, igaüks loeb ise, rääkis Rahumägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing