Turvalisus peitub tervikus

Artur Ande 02. september 2009, 00:00

Korteris piisab kindluse saavutamiseks metalluksest ja turvalukust ning lihtsamast signalisatsioonist. Suvila turvalisuse tagamine on keerulisem, kuna lisaks suurtele akendele kasutatakse palju klaasuksi.

Igal maja välisfassaadis oleval uksel peab olema turvalukk. Klaasprofiiluste puhul on soovitav kasutada mitut või mitmepunktilukke. Suure võtmekimbu probleemi lahendab sarilukustus, mille puhul üks võti avab erinevaid uksi ja seda vastavalt läbipääsuõigustele.

Aken või verandauks on sageli nõrgim lüli. Probleemi aitab lahendada akende ja verandauste varustamine turvasuluste ja turvaklaasiga. Saksa või Soome tüüpi aknale turvasuluste lisamine nõuab kõigest paarisajakroonist lisainvesteeringut akna kohta. Turvaklaasina on parim kasutada lamineeritud klaasi.

Suvila turvalisus algab suvilakooperatiivi aiast ja väravate lukustamisest ning ümbritseva territooriumi kaitsest. Seejärel tuleb samaväärselt turvata kõik uksed, olenemata sellest, kas nad on klaasist, puidust või rauast. Jalgvärava lukus hoidmiseks piisab olemasoleva värava lukusüdamiku kodeerimisest nii, et seda saab avada välisukse võtmega. Lisaks võimaldab aiavärava varustamine audio või video-fonosüsteemiga väravat toast avada.

Elektroonilise valve puhul tuleb arvestada suvila turvatsoonideks jaotamise vajadust ning turvafirma saabumisele kuluvat aega häire korral.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing