Kuue kuuga tabatud mullune salasuitsu kogus

Kadri Paas 29. september 2009, 00:00

"EMTA on seni keskendunud aktiivsele tööle piiril ja suuremahulise salakaubanduse tõkestamisele. Turureidid ja üksikute edasimüüjate vahelevõtmine on kindlasti kallim ja vähem efektiivne meede kui nende varustuskanalite häirimine," kommenteeris Jegorov. "Kui 2008. aastal oli tollikontrolli tulemusena kinnipeetud sigarettide kogus 5,5 miljonit, siis ainuüksi 2009. aasta esimese poolaastaga peeti kinni 4,6 miljonit sigaretti."

Phillip Morris Eesti esindaja on väitnud, et aasta jooksul on nende kauba müük Ida-Virumaal vähenenud tervenisti 40%.

"Meie analüütilised teenistused sellistele geograafilistele analüüsile väga ei keskendu, kuid ka meie oleme kursis tubakamüüjate murega, et Ida-Virumaal on legaalse toodangu müügiga väga suured raskused. Selge, et majanduslik olukord tervikuna, eraldi võetuna ka tööpuudus, on otseses seoses sooviga lisa teenida," tähendab Jegorov.

Salakaubanduse osakaal on ligikaudu 25 protsenti. Mida see riigieelarve seisukohalt tähendab?

"Konjunktuuriinstituut on hinnanud salatubakaga maksutulu kaotuseks 2008. aastal 660 miljonit krooni. Samas tuleb silmas pidada, et varimajanduse täpse osakaalu leidmine on äärmiselt keeruline ning maksukao leidmine, korrutades tarbitud salatubaka koguseid kehtivate maksumääradega, ei pruugi olla adekvaatne, kuna kõrgema hinna puhul oleksid ilmselt ka tarbitavad kogused oluliselt väiksemad," lisas maksuametnik.

Ta ütles, et salatubakat tuuakse Eestisse põhiliselt kahel erineval viisil.

"Suuremahulised organiseeritud salakaubanduskanalid ning kokkuostmine üle piiri maksuvaba normi ulatuses sigarette toovatelt kodanikelt. Viimane võimalus on alates suvest oluliselt keerulisem, kuna maksuvabastuse piirmäär langes plokilt kahele pakile, et hoogustub esimest tüüpi pettus," lisas maksuameti asejuht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing