Aivar Hundimägi • 17. detsember 2009 kell 21:00

Rikaste TOP: Kand maas mitmes sadamas - Ignatenkod

Emale kuuluvate firmade juhtimises osaleb aktiivselt poeg Danil Ignatenko (28), kes on ka varasematel aastatel Äripäeva rikaste edetabelisse pääsenud. Danilile kuulub aga täielikult OÜ Estma, mis sarnaselt ema omanduses olevate ettevõtetega tegeleb ekspedeerimisteenuste pakkumise ja merevedude korraldamisega. Samanimelise ettevõttega alustas 1990. aastal Galina abikaasa Sergei Ignatenko. Tema asutatud merendusagentuur oli esimene NSV Liidus, mis kuulus eraomanikule. Praegu on Ignatenkodele kuuluvatest firmadest saanud omal alal üks olulisemaid tegijaid Balti riikides.

Aasta pärast asutamist avas ettevõte oma harukontori Pärnu Sadamas, kus hakati pakkuma laevavahenduse, prahtimise ja veoste ekspedeerimise teenust. Neli aastat hiljem osteti väike osalus Pärnu Sadamas. Samal ajal sai sadama omanikeringi ka ettevõtja Rein Kilk. Äripartnerid pole aga sadama arendamisel olnud alati mitte päris ühel meelel.

1997. aastal asus ettevõte Sergei juhtimisel oma tegevust laiendama ning hakkas Riia sadamas pakkuma samuti laevade agenteerimise ja kaupade ekspedeerimise, ladustamise ning tollimaakleri teenuseid.

2001. aastal käivitati uue ärisuunana rannikualade ekskursioonide agentuur, mis osutab teenuseid reisilaevadega saabunud turistidele, ja järgmisel aastal hakati pakkuma õhuveoteenuseid. 2003. aastal võeti sihikule erinevad sadamad. Alguses Ventspils ja Liepaja. Järgmisel aastal alustati tegevust Sillamäe sadamas ja Sankt-Peterburgis, siis Jekaterinburgis ja Kaliningradis. 2006. aastal Klaipedas, Kaunases ja Vilniuses. Järgmisel aastal juba Odessa sadamas ning siis alustati tegevust Primorskis ja Pekingis.

Galina Ignatenko varanduseks hindasime sel aastal 338 miljonit krooni, millega ta oli meie edetabelis 79. kohal.

Hetkel kuum