Kadri Paas • 21. november 2010 kell 8:59

Naftaemiraat Abu Dhabi: välisinvesteeringud 23% SKP-st

Araabia Ühendemiraatides asuv Abu Dhabi emiraat kavatseb 2030. aastaks suurendada otseinvesteeringute osakaalu SKP-st 23%-ni ja kergitada otseinvesteeringute kasvu 9%-ni aastas. 

Peamiselt naftatuludest sõltuv Abu Dhabi on üleilmsest kriisist hoolimata majanduskasvu tsüklis, selgub Abu Dhabi majandusaasta aruandest, vahendab Gulfnews.

Nii arendatakse jätkuvalt hoogsalt emiraadi infrastruktuuri, teid ja sadamaid. Peamine suur investeering, millega emiraat praegu tegeleb, on Khalifa uue sadama rajamine. See hiiglaslik sadamakompleks peaks valmima ja tööle hakkama veel selle aasta jooksul.

Samas on emiraadil veel palju auahnem plaan. Nimelt kavatseb emiraat suurendada välismaiste otseinvesteeringute osakaalu SKP-st tervenisti 23%-ni 2030. aastaks.

Samas soovib emiraat suurendada otseinvesteeringute kasvu 9%-ni aastas.

Ambitsioonikate eesmärkide täitmiseks on emiraadil hea positsioon. Nimelt kavatseb emiraat suurendada eksporti 11%-ni SKP-st ja seda just nende kaupade osas, mida ei liigitata naftasaadusteks.

"See toetaks mitmekesisema tootmise struktuuri ja vähendaks SKP volatiivsust," seisab aruandes.

Abu Dhabi majandusarengu ministeerium töötab praegu ekspordi arengu ja toetamise keskuse loomise nimel. See keskus peaks tulevikus aitama eksporti edendada, parandama ettevõtluskeskkonda ja andma võimalikele eksportijatele oskusteavet.

Hetkel kuum