Indrek Kald • 30. detsember 2010 kell 10:55

Sampo pensionifondide juht Aari Stalde lahkub ametist

Sampo pensionifondide juht, Danske Capitali investeeringute valdkonda juhtinud Aari Stalde lahkub ametist ning keskendub isiklikele projektidele.

Stalde plaanib töösuhte lõppemise järgselt võtta ennast intensiivsest tööelust mõneks ajaks vabaks ning keskenduda isiklikele projektidele, teatas Danske Capital.

Stalde ütles Äripäevale, et Danske Capitalist lahkumiseks tal ühtegi konkreetset põhjust pole. "Laias laastus võtan aja maha üheks aastaks, aga kui poole aasta pealt tuleb mingi hea võimalus või naeratab õnn, pole välistatud, et vähemaks ajaks," selgitas Sampo pensionifondide juht, kes on oma ametis oleku ajal suunanud rohkem kui 50 000 Eesti pensionikoguja raha.

Stalde kavatseb enda sõnul kasutada aktiivsest tööelust eemal oleku aega investeerimisvälisele tegevusele. Selleks võib vabalt olla sport, raamatu kirjutamine või midagi muud, jättis Stalde aga lahtiseks. Osa aega viibib Stalde ilmselt Eestis, osa aga välismaal ning tema uus töökoht võib olla ka välismaal.

Stalde viimane tööpäev Danske Capitalis on 31. detsember. "Tunnen, et pole valmis end kohe kellegagi siduma, aga võibolla tahan aasta pärast tagasi samale tööle tulla, Danske Capitalis või kuskil mujal," rääkis ta tagamaadest. "Ma ei ütleks ka, et tegevusvabadus, initsiatiiv või energia kadusid ära, ehkki ühest küljest on see siiski tõsi."

Stalde mainis, et kõneles äsja ühe sõbraga, kes lahkus sarnaselt töölt Swedbankist umbes aasta eest. "Inimesed, kes on vanuses 35, pluss-miinus, ja kaheksa kuni kümme aastat ühel tööl olnud, tunnetavad vajadust oma elus midagi muuta ja majanduskriis andis selleks ka võimaluse," selgitas ta.

Stalde enda otsus Danske Capitalist lahkuda küpses pika aja jooksul. Mees pidas enda kinnitusel sellist plaani juba suvest saadik. "See on puhtalt minu otsus," sõnas Stalde uue suuna võtmise kohta.

Stalde ülesanded pensionifondide juhtimisel võtab üle Danske Capitali senine riskijuht Martin Hendre, kes alustab uuest aastast tööd investeeringute meeskonnas.

Uuest aastast liituvad Danske Capitali meeskonnaga kaks uut liiget: investeeringute juhtimise meeskonnas alustab portfellihaldurina Roman Migunov ning riskijuhi kohustusi hakkab täitma Ivo Karindi.

Migunov on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ettevõttemajanduse suunal ning täiendanud end investeerimise ning investeerimisriskide juhtimisel alal Euroopas ja Aasias. Ta on töötanud investeeringute konsultandina Allied Internationalis Hongkongis ning analüütiku ja aktsiakauplejana Nyenburg Holding B.V. grupi tütarettevõttes OÜ Tallinn Hill.

Karindi on omandanud ärijuhtimise kraadi USAs Maharishi University of Managementis ja omab tööalast kogemust nii energiavaldkonnast kui finantssektorist. Ta alustas oma tööalast karjääri Ühendriikides, töötades erinevatel analüüsi, arenduse ning riskide juhtimisega seotud positsioonidel.  Viimasel viiel aastal töötas Karindi SEB, alustades MiFID direktiivi projektijuhi positsioonil ning jätkates 2009. aastast panga riskijuhina.

Hetkel kuum