Seoses sulailmaga on suurenenud oht nii katuse sisselangemiseks kui ka lumevaringuteks katuselt, hoiatab Ida-Eesti päästekeskus.
Täna kell 12.05 teatati häirekeskusele, et Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Ebavere külas on katuselt langenud lumevaringu alla jäänud kolmeaastane laps. Päästjad vabastasid lapse lumest ja andsid tervisekontrolliks üle meedikutele.Paneme lapsevanematele südamele, et nad jälgiksid laste mängupaiga ohutust.
Kell 13.11 teatati, et katuselt varises lumi alla Tapa linnas 1. Mai puiesteel., kus lumetõke jäi ohtlikult rippuma. Päästjad piirasid ohuala turvalindiga. Inimesed vigastada ei saanud.
Tehnilise järelevalve amet on ehitiste omanike tähelepanu juhtinud sellele, et ohutuse tagamiseks tuleb pidevalt jälgida katusele kogunenud lume kogust ning lumi ja jää õigel ajal ära koristada.
Vastavalt ehitusseadusele vastutab ehitise ohutuse eest selle omanik. Hoones ega selle vahetus läheduses ei tohi tekkida ohtu inimeste elule, tervisele või varale ning ehitisele mõjuvad koormused, sealhulgas lumekoormus, ei tohi põhjustada hoone või selle osade varisemist. Ehitise omanik on kohustatud tagama hoone ja selle asukoha maaüksuse korrashoiu ning ohutuse ümbruskonnale ja inimestele, sealhulgas takistama juurdepääsu varisemisohtlikule ehitisele ning paigaldama hoiatussildid.
Ehitiste ohutuse tagamist kontrollivad kohalikud omavalitsused ja tehnilise järelevalve amet.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Enimloetud
3
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
4
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Omanik: “Ega see otsus kergelt ei tulnud.”
Tagasi Äripäeva esilehele