Varakindluse hind jääb püsima

Alyona Stadnik 13. jaanuar 2011, 00:00

ERGO kindlustusdirektor Sven Freiberg tõi näitena, et 2010. aastal oli ERGOs keskmine kodukindlustuse leping keskmiselt 17% odavam kui aastal 2008 ja keskmiselt 9% odavam kui 2009. aastal. Samas suurusjärgus on eelnevatel aastatel odavnenud ka ettevõtte hoonete ja vara kindlustamine (ettevõttekindlustus).

"Oleme üle elanud nii eelmise talve lumekahjud, kevadised üleujutused kui ka suvised äikesetormid, mis on kasvatanud kahjude arvu ca 25% ," kommenteeris Freiberg.

If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun märkis, et milline saab olema tänavune aasta tervikuna, sõltub ikkagi tulevikus kahjude suurusest ja sagedusest.

"Tuginedes tänasele kahjustatistikale eraisiku kindlustuse liikides, nagu korter, maja, suvila ja kodune vara, hinnamuutuse järele me vajadust ei näe," kommenteeris Praun.

"2010 eristus varakindlustuse jaoks raskete ilmastikuolude poolest, kuid need mõjud ei olnud trendiloovad," lausus Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt.

Swedbanki Varakindlustuse juhi Margus Liigandi sõnul on nende liikluskindlustuse hind viimase kahe aastaga pigem langenud, umbes 20%.

IIZI kindlustusmaakleri ärikliendiosakonna juht Margo Meeniski rääkis aasta lõpus, et sellel aastal on oodata kogu kindlustussektori stabiliseerumist ning ennustas, et tekib ka surve hindade tõstmiseks.

ERGO kindlustusdirektor Andres Konsap märkis, et ERGOs suurenes detsembris liikluskahjude arv 95% ja kaskokahjude arv 17%. "Tariifide muutmist me ei plaani, jälgime kahjude arengut," kinnitas Konsap.

If Kindlustus plaanib liikluskindlustuses hinda tõsta seoses väga keeruliste oludega liikluses. Ifi kommunikatsioonijuht Heidi Vilu ütles, et liikluskindlustuse hinnaarvestus tugineb möödunud perioodide kahjustatistikale ning kui sellesse perioodi satub näiteks ränk talv, siis avaldab see mõju ka hinnale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 17:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing