Kust leida infot välisaktsiate kohta?

Romet Kreek 18. jaanuar 2011, 00:00

Financial Times. Kõige sarnasemalt vanale Äripäeva paberlehele on informatsioon esitatud selle majanduslehe kodulehel, kust leiab ajalehtedele omases formaadis eelmise päeva ja ka varasema info aktsiate kohta nimekirjadena riigiti. Tuleb valida kategooria (aktsiate jaoks Equities) ja seejärel Raport. Valides selleks World Stock market Prices ja klikates kalendris soovitud kuupäevale, avaneb pdf-fail.

Sealt leiate juba alljärgneva info börside lõikes - aktsia nimi, hind, muutus rahaühikutes (mitte protsentides!), 52nädala kõrgeim ja madalaim, aktsia dividenditootluse, P/E suhte ja aktsiate kauplemismahu.

Soome aktsiate nimekiri ei ole just pikk (globaalsele investoritele ei ole see eriti oluline turg), koosnedes kümnest aktsiast. Rootsi nimekiri on esindusliku, koosnedes 26 aktsiast.

Selle infoallika puuduseks - nagu kõigil paberlehtedel (lehekülg on ajalehes ilmunu peegeldus veebis) - on ajast mahajäämine.

Yahoo! Finance. On kujunenud internetis klassikaliseks vaatluskohaks USA aktsiate kohta. Siit leiab aktsiad, peamised indeksid ja indeksisse kuuluvad aktsiad.

Tõsi küll, sellist koondtabelit ei ole ette jäänud, kus oleksid kõik aktsiad ühes 52 nädala kõrgeima ja madalaima hinnaga ja aktsia hinna-kasumi suhtega.

Kui konkreetset huvipakkuvat aktsiat vaadata, siis on see info hõlpsasti leitav. Keskkonnas on võimalik koostada ka oma portfell.

Financial Vizualization. Pean seda eelmisest keskkonnast oluliselt paremini hoomatavaks ja visuaalselt nauditavamaks USA aktsiaturu jälgimise vahendiks.

Lehel on päris hea valitavate parameetrite alusel aktsiate otsing ehk screener ning palju muudki põnevat. Iga aktsia kohta on oluliselt rohkem informatsiooni kui Yahoo! Finance's.

Nasdaq OMX. Üks võimalus Soome ja Rootsi aktsiaturgude jälgimiseks. Aktsiad on grupeeritud segmenditi. Vaikiv valik on suure turuväärtusega aktsiad, valiku saab teha ka turgude kaupa - Stockholmi puhul tuleks teha linnuke STO ette ja Helsingi puhul HEL ette.

Ka siin saab 52nädala kõrgeima ja madalaima hinna vaid konkreetse aktsia infot vaadates. Aktsiate hinna-kasumi suhte näite sealt otsida ei tasu. Küll aga tulevad sinna ilusasti börsiettevõtete teated.

Nordnet. Kunagi oli hea koht Soome aktsiaturu jälgimiseks eQOnline, mis on aga nüüd muundunud Nordnetiks. Selle veebilehe heaks küljeks on mõningase tehnilise analüüsi tegemise võimalus Soome aktsiatele ning siit leiab mõningase otsimise järel ka aktsiate suhtarvud. Kogu info on mõistagi soomekeelne.

Dagens Industri. Kes valdab rootsi keelt, neil soovitaks Rootsi aktsiate info hankimisel kasutada Rootsi majanduslehe veebikülge.

Trader.di.se aadressil leiab aripaev.ee Investoriga sarnase keskkonna, kus mõningase ringituulamise järel leiab ka aktsiate suhtarvud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing