Homme avatakse  testimiseks töötukassa iseteenindusportaal

Kaisa Gabral 30. jaanuar 2011, 12:02

Iseteeninduskeskkonna arendaja oli AS Helmes, arenduse maksumuseks oli 130 380 eurot (2 040 000 krooni).

Loodud portaal muutub ajapikku töötukassa virtuaalseks bürooks, kus on võimalik kasutada mitmeid töötukassa teenuseid, teatas töötukassa.

Praegu saavad kõik huvilised otsida ja vaadata töötukassale vahendada usaldatud avalikke tööpakkumisi. ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse loginud kasutajad saavad luua oma CV, kandideerida tööpakkumistele, hallata enda töösoove, vaadata töötukassale esitatud avaldusi ja nende kohta tehtud otsuseid ning teavitada töötukassat enda andmete muutumisest või tööleidmisest.

ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse loginud tööandjad saavad lisada ja hallata enda ettevõtte tööpakkumisi, otsida sobivaid kandidaate iseteeninduskeskkonna kasutajate hulgast, hallata kandideerinud tööotsijate infot. Lisaks on võimalik taotleda koondamishüvitist.

Lähiajal saavad tööotsijad võimaluse broneerida vastuvõtuaega töötukassa nõustaja juurde, samuti esitada avaldusi (töötutoetus, töötuskindlustus, ettevõtluse alustamise toetus.

Tööandjatele lisandub võimalus hallata töötukassaga sõlmitud lepinguid ja edastada nende täitmisega seotud informatsiooni (tööpraktika, palgatoetus jne).

Uus iseteeninduskeskkond on loodud võimalikult kasutajasõbralikuna. Selleks kaasati arendusprotsessi reaalsed tööotsijad ja tööpakkujad, kes andsid arendajatele väärtuslikke näpunäiteid toimiva infokeskkonna loomiseks.

 


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2011, 12:03
Otsi:

Ava täpsem otsing