Tuuleparkide areng paisutab Vestase müüki, aktsia rallib

Raivo Sormunen 09. veebruar 2011, 12:26

Maailma suurim tuulegeneraatorite tootja Vestas Wind Systems loodab, et 2011. aasta käive ulatub rekordilise 7 miljardi euroni, ületades sellega Bloombergi analüütikute keskmist ootust (6,76 miljardit eurot) ligi 4 protsendiga.

Selle aasta käive kasvab võrreldes eelmise aasta 6,92 miljardi euroga, märkis Taani börsifirma täna avaldatud aastaaruandes. Veel möödunud aasta novembris prognoosis Vestas 2011. aastaks nullkasvu.

Kui krediidikriis peatas 2008-09. aastal pankade laenud tuuleparkide arendajatele, kes ostsid turbiine nii Vestaselt kui ta tema konkurentidelt (Siemens, Gamesa, Tecnologica SA ja General Electric), siis eelmisel aastal olukord leevenes tunduvalt.

Vestas teatas täna, et pärast rasket aastat on ettevõte tagasi rajal ning ta kliendid olid eelmisel aastal nõus ostma rekordilises koguses tuulegeneraatoreid.
„Tellimused voolavad sisse taas. Vestas on võitnud endale enamuse tellimusi avalikult kaubeldud tootjate hulgas,“ märkis enne tulemuste avaldamist Jefferies Group analüütik Gerard Reid.

Vestase neljanda kvartali EBIT (kasum enne intresse ja makse) koos ühekordsete kuludega ulatus 248 miljoni euroni, jäädes analüütikute keskmisele ootusele (348 miljonit eurot) üksjagu alla. Küll aga näitas käive enam kui kahekordistumist ja jõudis kvartaliga 3,12 miljardi euroni.

Vestas Windi aktsia on tõusnud täna Kopenhaageni börsil üle 4%, tasemeni 185,30 Taani krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2011, 12:26
Otsi:

Ava täpsem otsing