13. märts 2011 kell 9:25

Poliitik: haigekassa 450 eurot arsti kohta on liiga väike raha

Haiglatel napib raha ja haigekassa toetab arsti vaid 450 euroga aastas, mis on aga koolitusel käimiseks ilmselgelt liiga vähe, ütles Ida-Tallinna Keskhaigla (ITKH) nõukogu esimees Vilja Savisaar-Toomast.

„Arstide koolitus Eestis on tõepoolest probleem, kui arvestada, et Eesti Haigekassa maksab koolitamiseks aastas umbes 450 eurot arsti kohta. See on summa, mis enamasti ei kata koolituse osavõtutasugi, rääkimata reisi- ja elamiskuludest. Need kulud tuleksid siis katta haigla omavahenditest, mida napib kõikidel Eesti meditsiiniasutustel,“ ütles Savisaar-Toomast. Ta lisas, et see tõstatab küsimuse, kas siis Eesti arstid peaksidki end harima vaid kodumaistel koolitustel või peaks nad ikkagi saama ka rahvusvahelise koolituse kogemust.

„ITKH nõukogu esimehena saan öelda, et meie haigla arstid käivad nendel koolitustel teadmisi omandamas, et pakkuda oma patsientidele parimat ravi,“ märkis Savisaar-Toomast.

Äripäev kirjutas reedel, et üha eksootilisemad sihtkohad, kallimad reisid, ohtralt tasuta alkoholi ja sisse magatud ettekanded – see on piinlik tõde ravimifirmade kinni makstud korruptsioonimaigulistest arstide koolitusreisidest.

Ravimifirmade makstavad arstide koolitusreisid tekitavad kahtlusi arsti sõltumatuses. Tänu oma positsioonile saab arst patsienti mõjutada ning viimane ei pruugi teadagi, et arstikabinetis võib tema vastas istuda valges kitlis müügimees. Teisalt on ravimifirmade kulul erinevaid hüvesid nautinud arstidel keeruline veenda avalikkust, et nad on oma otsustes vabad ning ei lase end ravimifirmadest mõjutada.

Autor: Kadrin Karner, Anne Oja

Hetkel kuum