Eleringi võlakirjad Londoni börsile

Katre Pilvinski 02. juuni 2011, 16:24

London on suurim eurovõlakirjade noteerimise koht, kus on olemas pikaajalised kogemused sarnaste emissioonide korraldamisel, põhjendas Eleringi juht Taavi Veskimägi börsi valikut.

"Oluline on ka asjaolu, et Londoni  börs, kus võlakirju noteeritakse, on piisava likviidsusega sellise emissiooni heaks õnnestumiseks," lisas ta. "Tallinnas ei ole kahjuks toimivat võlakirjaturgu, mis toetaks sellises koguses, sellise intressiga raha hankimist nagu Elering seda vajab," selgitas ta, miks Elering ei tulnud kohalikule börsile.

"Eleringi strateegiliste eesmärkide hulka kuuluvad Eesti elektrisüsteemi reaalajas tõrgeteta juhtimine ning ülekandeks vajaliku tehnilise infrastruktuuri valmisoleku tagamine, aga ka finantsiline jätkusuutlikkus. Võlakirjade noteerimine Londoni börsil tagab parimatel tingimustel kapitali olemasolu Estlink 1 väljaostuks ja Estlink 2 ehitamiseks, avariireservjaamade rajamiseks, samuti Tartu-Sindi liini välja ehitamiseks ning ülekandevõrgu rekonstrueerimiseks," rääkis Veskimägi.

Elering alustab kohtumisi plaanitava võlakirjaemissiooni tutvustamiseks 6. juunil. Kohtumisi korraldavad Eleringi mandaadi alusel Deutsche Bank ja Nordea Markets.

Elering kavandab võlakirjaemissiooni mahuks 200-250 miljonit eurot ja võlakirjade tähtajaks 10 aastat. Emissioon peaks toimuma selle aasta jooksul ja emissiooni täpne ajastus sõltub turutingimustest.


 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. June 2011, 08:56
Otsi:

Ava täpsem otsing