Julianus viskas võlgnikud veebi

1185-aripaev 09. juuni 2011, 11:45

Julianus Inkasso avas kodulehel tänase seisuga enam kui 70 000 nõudega võlgnike nimekirja, millega saab tutvuda tasuta.

Päringuid saab teha menetluses olevate tasumata võlgade ja võlgnike kohta, mille puhul on ettevõtte kliendid andnud nõusoleku võlgnevuse avaldamiseks. Tasutud võlgade osas lõpetab Julianus Inkasso koheselt avalikustamise ning võlgnevuse ajalugu ei avalikusta, teatas ettevõte.

“Julianus Inkasso menetluses on Eesti suurim võlgnike arv ning me pole neid andmeid kellelegi avaldanud, sealhulgas ei kajastu meie nõuded ka Krediidiinfo andmebaasis, mida saab vaadata tasu eest,” ütles Julianus Inkasso juhatuse esimees Ülar Maapalu. “Võlaregister toimib ühiskondliku mõjutusvahendina ning kutsub kõiki võlglasi oma võlgnevusi tasuma. Teiselt poolt aitab see vältida tehinguid inimestega, kes oma kohustusi ei täida või ei suuda täita.”

“Võlaringi sattunud inimestele on kasulikum, mida varem nad võlaringi paisumise peatavad,” rääkis Ülar Maapalu. “Samuti aitab see võlaaldiste isikute või äriühendustega suheldes võlgnevuste tekkimist ennetada. Meie hinnangul on võlaregistrist kasu kõigile osapooltele.”

“Juriidiliselt, andmekaitse reeglite kohaselt võib võlaregistris eraisiku andmetega tutvuda vaid juhul, kui päringu tegijal või tema esindataval on selleks õigustatud huvi,” selgitas Ülar Maapalu. “Õigustatud huvi maksehäireandmete saamiseks on isikul, kes väldib selle teadmise abil tehingu tegemist sellise isikuga, kes võib jääda oma kohustuste täitmisega hätta või olla ebaaus. Õigustatud huvi ei saa olla lihtsalt uudishimu ega ebatõenäoline viide tulevikutehinguile.“

„Õigustatud huvi peab tulenema andmete saaja usutavast ja konkreetsest seosest maksehäiretega inimesega – kas võimaliku laenupakkumise, võimaliku eluaseme üürileandmise, võimaliku äripartneri valimise või millegi muu konkreetse kaudu,” märkis Ülar Maapalu. “Andmete vaataja identifitseerimine toimub vastavalt Andmekaitse Inspektsiooni juhendile. Võlaregistri andmeid lubatakse avalikustada eraisikute võlgnevuste kohta üksnes identifitseeritud kasutajatele.”

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2011, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing