Soome börsil pole tegevjuhi kohal enam ühtegi naist

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 14. juuni 2011, 09:58

Kokkuvõte Helsingi börsist esmaspäeval, 13.06.

Hambaravikett Oral Hammaslääkärit andis kasumihoiatuse ning teatas, et hoolimata käive kasvust, jääb kasum varem prognoositust väiksemaks, kuigi siiski positiivseks. Lisaks tekitab firma tegevjuhi vahetus erakorralisi kulusid. Huvitav nüanss on, et peale tegevjuhi Marina Vahtola lahkumist, pole Soome börsil enam ühtegi naist börsifirma tegevjuhina. Oral Hammaslääkärit oli kauplemispäeva suurim langeja.

Liha- ja toiduainekontsern Atria andis ka kasumihoiatuse. Atriale tekitab muresid Venemaa turu raske seis ning toorainete hinnatõus, mida ei saa tarbijalt küsida. Aktsia reageeris langusega.

Prügivedaja Lassila&Tikanoja vahetab tegevjuhti, endine lahkus ning uus alustab hiljemalt detsembris. Ootaksin, et mingi aja pärast hakkab firma ka Eestis tegutsema ning pakkuma konkurentsi näiteks Ragn&Sellsile. Hetkel pole Lassila&Tikanojal tegevust Eestis, kuid on esindatud nii Lätis kui ka Venemaal.

Tarbekaupade ja kingituskaupade jaemüüja Tiimari finantsjuht lahkub, seda ainult mõni nädal peale tegevjuhi lahkumist. Aktsia reageeris langusega.

Meediakontsern Alma Media lõpetab trükikoja Pori linnas ning koondab selletõttu üle 50 töötajat.

Mobiiltelefonide tootja HTC teatas, et on huvitatud firmaostudest, aga ei kommenteerinud kuulujutte oma ostuhuvist Nokia vastu. Nomura pank arvab, et Samsung tõuseb maailma suurimaks nutitelefonide tootjaks – ehk Nokiast mööda juba käesoleval kvartalil.

OMX Helsinki indeks langes 0,49% ning Nokia 0,14%.

Suurimad tõusjad ja langejad olid täna:
Tõusjad: Suominen Yhtymä +6.00%, Neo Industrial +5.66%, Biotie Therapies +3.28%, Ålandsbanken B +3.03%, Efore +3.00%
Langejad:Atria -3.56%, Revenio Group -3.70%, Yleiselektroniikka E -7.09%, Tiimari -7.69%, Oral Hammaslääkärit -9.29%

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2011, 09:58
Otsi:

Ava täpsem otsing