Partnerid nõuavad sertifitseerimist

Gerli Ramler 16. juuni 2011, 00:00

Sertifitseerimine on vabatahtlik, kuid see investeering on vajalik, tunnistavad logistikafirmad. ASil DSV Transport on alates 2004. aastast keskkonna- ja kvaliteedijuhtimissüsteemi sertifikaadid. "Taotlesime sertifikaate niiöelda välise surve tagajärjel - paljude rahvusvaheliste suurettevõtetega koostöö eelduseks on nende sertifikaatide olemasolu," tunnistas ASi DSV Transport Baltimaade, Venemaa, Valgevene ja Ukraina piirkonna juht Jaan Lepp. Ta lisas samas, et ettevõte hindab tehtud investeeringuid kõrgelt, sest on pidanud kvaliteedisertifikaate esitama mitu korda. Teisalt sai taotlemise käigus asutuses nii mõnedki teemad selgemaks ja paremini korraldatuks. "Sertifikaadid annavad meie koostööpartneritele kindluse, et toimime kindlate mängureeglite järgi. Seetõttu on tagatud parem usaldusväärsus ja ka teenuse kvaliteet," rääkis Lepp. "Olen nõus, et paberitöö osakaal kogu protsessis on liiga suur, aga ei oska ka paremat lahendust välja pakkuda."

Lisaks on DSV Transpordil 2009. aastast veel Euroopa Liidu volitatud ettevõtja sertifikaat, kuid selle kasulikkus pole Lepa sõnul veel täiel määral selgeks saanud.

"TNT Express Worldwide Eesti AS järgib oma tegevuses tervikliku kvaliteedijuhtimise (TQM) põhimõtteid," ütles Taavi Tali TNT Express Worldwide Eesti ASist. Esimese logistikafirmana Eestis on omal ajal saadud ka keskkonna- ja kvaliteedijuhtimise sertifikaadid. "Sertifikaatide taotlemiseks kulus väga palju meie enda töötajate aega - tuli kirjeldada protsesse, määrata vastutajad ja paika panna mõõdikud ning eesmärgid. Ettevõtte igapäevane töö on aga tagada standardite toimivus, milles osalevad kõige aktiivsemalt kvaliteedikoordinaatorid ning siseaudiitorid."

Kuna aga TNT klientide rahulolu on aasta-aastalt pidevalt tõusnud, saab Tali sõnul kindlalt öelda, et investeeringud on ennast ära tasunud.

Schenkeris toimib ISO nõuetele vastav integreeritud juhtimissüsteem. Nõuete täitmine on kohustuslik kõigile ettevõtte töötajatele. Samuti on Schenkeri kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi nõuete täitmisse kaasatud alltöövõtjatest veoettevõtted ja autojuhid. Sarnaselt teiste ettevõtetega nenditakse Schenkeris, et standard annab kliendile kindlustunde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing