Tallinn: Ragn-Sells AS petab kliente 

Kadrin Karner 16. juuni 2011, 16:46

Jäätmeveofirma Ragn-Sells AS toimetas Lasnamäe korteriühistule 4,5 kuupmeetrise mahutavusega konteinerite asemel 4 kuupmeetrise mahutavusega konteinerid ilma klienti sellest teavitamata, teatas Tallinna linnavalitsus oma pressiteates. 

Keskkonnaameti Jäätmehoolde osakonna juhataja Kertu Tiitso sõnul ei ole vedajal keelatud pakkuda väiksemat, nn mittestandardset konteinerit, kuid sellisel juhul peab sellest klienti teavitama ja ka teenustasu peab olema väiksem võrreldes suure konteineri teenustasuga. „Mahult väiksem konteiner toob kaasa konteineri ületäitumise, prügi ladustatakse konteineri kõrvale ja väiksemat konteinerit on vaja sagedamini tühjendada, mis toob kliendile kaasa rahalise kulu.“

„Ebameeldivaid emotsioone tekitab. Minna meediasse süüdistama, selle asemel, et arutada, kuigi oleme kontaktis üle päeva, on imelik suhtumine,“ ütles Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg Äripäevale linnavalitsuse teadet kommenteerides. Ta lisas, et kui kliendil on mure, siis selle lahendamiseks tuleb jäätmekäitleja klienditeenindusse pöörduda. „Kui linnal on mure siis me reeglina suhtleme, arutame ja lepime kokku,“ märkis Remmelg.

Konteinerite suuruse küsimus on tema sõnul olnud arutlusel linnavalitsuse erinevate koosseisudes korduvalt ja ei ole täna tekkinud küsimus. „Konteinerite mahud ei ole täpsed aga me kasutame tüüpkonteinereid ja teeme nende kohaselt ka pakkumisi,“ selgitas ärijuht. 

 Ragn-Sells AS selgitas Tallinna linnale, et "kasutab oma hinnakirjas konteinerite suurusklaasi määramiseks tähistust „tüüp 4.5“, kus numbriline suurus sümboliseerib ligikaudset mahutavust". Samas on Ragn-Sells AS kodulehel üleval konteinerite suurused ja hinnakiri, kus on kirjas, et pakutakse 4,5 m3 konteinerit. Tallinna Keskkonnaamet leiab, et Ragn –Sells AS kodulehel on üleval tarbijat eksitav informatsioon.
 
Tallinna Jäätmevaldajate registri andmetel kasutab teistes Tallinna jäätmeveopiirkondades nn „tüüp 4.5“ konteinerit 65 jäätmevaldajat, kes on Ragn-Sells AS kliendid. Ragn-Sells AS klienditeenindus ei osanud ameti järelpärimisele vastata, kui suures osas nad kasutavad konteinereid, mis on väiksemad, kuid lubasid selles selgusele jõuda ja kliente sellest teavitad.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul võiks sellise tarbijat eksitava käitumise üheks põhjuseks olla jäätmevedajate surve all vastuvõetud jäätmeseaduse muudatus, mis keelas Tallinnal oma jäätmevadamisega tegeleva munitsipaalettevõtte loomise. „Nüüd on Tallinnal põhjust kaaluda, kuidas selliste pettuste vältimiseks korraldada jäätmevedu teisiti,“ ütles abilinnapea.
 
Tallinnas Lasnamäe kolmes jäätmeveo piirkonnas rakendub alates 1. juulist 2011 esmakordselt korraldatud jäätmevedu. Kahes neist võitis ainuõiguse jäätmeveoks Ragn-Sells AS. Jäätmeveofirmad on lepingu kohaselt kohustatud kolme kuu jooksul (alates päevast, mil neile anti õigus teenuse osutamiseks) tasuta toimetama ja paigaldama klientidele jäätmetekonteinerid vastavalt tellijate soovile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing