Riigikogulased armastavad Tallinki ja III sammast

Raivo Sormunen 27. juuni 2011, 07:35

Ametisikute majanduslike huvide deklaratsioonid näitavad, et kõige kõrgemad riigiametnikud investeerivad väärtpaberitesse ja III pensionisamba fondidesse nn keskmisest eestlasest märksa aktiivsemalt.

Saja ühest riigikogulasest ja kolmeteistkümnest valitsus liikmest on otse väärtpaberitesse investeerinud kolmkümmend üheksa ehk veidi üle kolmandiku. Edetabelit kroonib pikaaegne IBM Eesti juht ning värske riigikogu liige Valdo Randpere, kelle väärtpaberiportfelli maht on teist pensionisammast arvestamata 354 000 eurot (5,5 miljonit krooni).  Teisel kohal on 199 000 euro suuruse (3,1 miljoni krooni) suuruse portfelliga Mart Laar.  Kaitseministrile tekkis arvestatava suurusega väärtpaberiportfell pärast 2006. aastat, mil ta teenis kuue miljoni krooni suuruse Milton Friedmani auhinna. Korraliku väärtpaberiportfelliga on kõrgetele kohtadele platseerunud ka sel kevadel Riigikokku jõudnud suhtlusportaal Rate.ee asutaja Andrei Korobeinik (115 000 eurot) ja transiidiärimees Oleg Ossinovski poeg Jevgeni Ossinovski (114 000 eurot).

Kõige populaarsemaks rahapaigutuseks on tippametnikel  investeeringud vabatahtlikesse pensionifondidesse, millega on seotud 16 inimest (14%). Võrdluseks Eesti tööjõulisest elanikkonnast on III pensionisamba fondidesse investeerinud 7% inimestest.
Aktsiainvesteeringutest on konkurentsitult populaarseim Tallink Grupp, mille aktsiad märkis oma deklaratsiooni tervelt kaksteist inimest (10%).  Samas kui Eesti tööjõulise elanikkonna hulgas Tallinki aktsionäre veidi alla 2%. Populaarne on meie riigikogulaste hulgas ka Arco Vara (5 investorit) ja Baltika ja OEG (4 investorit) aktsia. 

Kõigi riigikogulaste ja valitsuse liikmete väärtpaberiinvesteeringuid vaata tänasest Äripäevast.

Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe SIIT või ostes päevapileti SIIT.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2011, 07:35
Otsi:

Ava täpsem otsing