XI noorte laulu- ja tantsupeo avalöök antakse täna õhtul

ÄP 01. juuli 2011, 00:00

XI noorte laulu- ja tantsupeo avalöök on täna kell 19. Üheskoos Tallinna laulukaare all on koos nii koorilauljad kui ka rahvatantsijad. Avamisele järgneb tantsupeo 1. etendus.

Peomeeleolu kestab lauluväljakul terve nädalavahetuse ning sellest saavad osa kümned tuhanded esinejad ning pealtvaatajad.

Esimest korda on nii tantsu- kui ka laulupeo planeeritud peopaigaks üks ja seesama keskkond. Kolm päeva vältav pidu toimub Tallinna Lauluväljakul ning nii ava- kui ka lõputseremoonial on koos nii tantsijad kui ka lauljad.

Terve nädalavahetuse suur kultuuripidu käsitleb üht ning sama teemat, mis otsib vastust küsimusele, mis maa see Eestimaa selline on. Tantsupeo etendused keskenduvad lapsest noorukiks sirgumise temaatikale, tantsude kaudu vormub lugu, kuidas üks laps kasvab ning suureks saab, kuidas ta oma armastuse leiab ning oma elurada kujundama hakkab.

Tantsupeo kaks etendust toimuvad reedel ning laupäeval. Pühapäev on laulupeo osa jaoks. Päev algab ühise rongkäiguga, mis kulgeb Tallinnast Vabaduse väljakult Pärnu maantee ning Narva maantee kaudu Pirita teele ning sealt Lauluväljakule.

Tantsupeo vaatamiseks on publikule ette nähtud võimalused jälgida toimuvat laulukaare all astmestikul istudes, tantsuplatsi vastasküljel asuvast pinkidega orusektorist või väljaku nõlval asuvast seisukohtadega mäesektorist. Laulupeo kontserdil on esinejate ning pealtvaatajate paigutus klassikaline - lauljad on laulukaare all ning pealtvaatajad selle vastas mäenõlval.

Noorte laulupidu toob kaasa mõndagi põnevat. Lisaks lauljatele on kohal võimas orkester. Esimest korda on peole kutsutud ka noorte rokibändid, mis esinevad eraldi kooriliigi staatusesse tõstetud rokikooriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing