USA börsid ikka punases

Maarja-Liis Mitri 10. august 2011, 23:32

Nagu ennustas juba ka sessiooni algus, jäi teisipäevane tõus USA börsidel üürikeseks ja kolmapäeva lõpetasid peamised aktsiaindeksid taaskord järsu langusega.

Kolm peamist aktsiaindeksit kukkusid täna kõik üle 4%. Enim kaotas oma väärtusest Dow Jonesi tööstuskeskmine, kuid palju maha ei jäänud ka S&P 500 ning Nasdaqi koondindeks. Järgnevalt on ära toodud indeksite sulgumisväärtus koos langusega protsentides ja absoluutsummas.

Dow Jones: 10 719,48   -520,29   -4,63%

Nasdaq:  2 381,05  -101,47   -4,09%

S&P 500:  1 120,76   -51,77   -4,42%

Päeva keskel pehmendas langust veidi teade Bank of Americalt, mis rõhutas, et nii praegune riigi kui ka panga olukord on tunduvalt parem kui neli aastat tagasi, mil maailma tabas finantskriis.

Teate mõju oli siiski üsna väike ja enam mõjutas investorite tegevust jätkuv mure Euroopa võlakriisi pärast. Alates hetkest, mil S&P jättis USA AAA-reitingust ilma, käivad taas jutud, et agentuurid lähevad ka Euroopa AAA-riikide reitingute kallale. Pariisi börsil langesid täna näiteks Prantsuse panga Societe Generale'i aktsiad ligi 15% võrra, pärast seda kui hakati spekuleerima, et Euroopa suuruselt teist majandust võib ees oodata reitingukärbe.  

Investorid kardavad, et Euroopa pangandussektori hädad võivad ka Ühendriikidesse üle kanduda, mille tõttu juhtisidki tänast langust USA börsidel finantsettevõttete aktsiad. Väärtust kaotasid nii Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of America, Wells Fargo, UBS kui ka JP Morgan. Neist kolm esimest lõpetasid täna ligi 10% madalamal, samas kui ülejäänute langus jäi 7% lähedale.

Turgude volatiilsust mõõtev näitaja CBOE VIX tõusis kauplemispäeva lõpuks 43 punktile. Väärtus üle 30 näitab juba, et investorid tunnevad end tavapärasest ebakindlamalt.

Dollar tugevnes täna nii euro kui ka naela suhtes, aga langes jeeni suhtes. Dollar tõusis täna ka Šveitsi frangi suhtes, kui viimase keskpank teatas lisameetmete kasutusele võtmisest, et takistada frangi liigset tugevnemist. Sama üritas keskpank teha ka juba eelmisel nädalal.

Ka kuld oli täna endiselt tõusuteel: detsembri tähtajaga futuuride hind kasvas 45,30 dollarit, jõudes 1 788,30 dollarile untsi kohta. Päevasiseselt käis metalli hind korraks isegi üle 1 800 dollari piiri.

USA võlakirjad jätkavad samuti tõusu. Kümneaastaste võlakirjade hindade kasv viis tootluse 2,10% peale.

Septembri tähtajaga naftafutuuride hind tõusis täna 3,50 dollari võrra tasemele 82,80 dollarit barrelilt.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2011, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing