Hiir kaaperdas SASi lennuki

Anne Oja 17. august 2011, 19:35

SAS lükkas 16. augusti hommikul edasi reisi Stockholmist Chicagosse, kuna lennuki pardale oli pääsenud hiir, kirjutas Local.

Airbus ?330 pardal märgati närilist enne reisi algust, hiir jooksis mööda lennuki põrandat. Pärast seda paluti reisijatel oodata, kuni loom kinni püütakse.

Lennu hilinemise ametlikuks põhjuseks oli oht reisijate turvalisusele. Hiir võinuks läbi närida juhtmed ja viia lennuki rivist välja.

Hiire otsingud kestsid mitu tundi ja lõppesid tulemusteta. "Kahjuks ei suutnud me närilist kinni püüda, ehkki teda otsiti aktiivselt ja pandi üles mitmeid lõkse," ütles lennukompanii esindaja ajakirjandusväljaandele.

Oletatakse, et lennukit ei lasta õhku tõusta enne, kui hiir on leitud. Kaalutud on ka hiire väljasuitsetamist. Kuidas hiir lennukisse pääses ja kui kaua ta pardal enne avastamist juba oli, pole siiani selge.

Loomad ja linnud on varemgi lennugraafikut segi ajanud. Näiteks jalutas hiljuti Manchesteri lennuväljal üks flamingo ega tahtnud ära lennata. Enne seda pidas Austraalia lennufirma Quantas reisi kinni, kuna pardale ei suudetud kuidagi mahutada konteinerit gepardiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. August 2011, 19:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing