ManU plaanib miljardilist IPOt

Fredy-Edwin Esse, California 17. august 2011, 10:28

Rekordilised 19 korda Inglismaa kõrgliiga võitnud vutiklubi Manchester United plaanib miljardidollarilist aktsiate avalikku esmapakkumist Singapuris.

Bloombergiga vestelnud kahe isiku sõnul, kes soovisid jääda tundmatuks, on IPOt läbi viimas Credit Suisse Group. Inglise kõrgliiga klubi olevat algselt kaalunud Hongkongis IPO läbi viia, kuid nüüd eelistab Singapuri. Samas mingit kindlat otsust ei ole vastu võetud. Ühe inimese sõnul on United valmis müüma 25% aktsiatest.

Unitedi IPO plaanid on esile tõusnud finantskulude alandamise ja mängijate ostmiseks raha kogumise eesmärgil. Aasias loetakse klubil olevat ligikaudu 190 miljonit fänni.

"See oleks hea saavutus SIngapuri börsile," ütles Aberdeen Asset Managementi rahajuht Christopher Wong Bloombergile. "Manchester United on ikooniline ja pilku püüdev bränd selles maailmajaos ning nad üritavad selles kasvavas regioonis just seda impulssi tabada."

Unitedi pressiesindaja teatas, et klubi ei kommenteeri spekulatsiooni ning Credit Suisse'i esindaja keeldus kommentaaridest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2011, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing